Eng
53

Науковці ПУЕТ взяли участь у Глобальній конференції Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO), присвяченій розвитку винного туризму

З 7 по 9 вересня 2016 року у Грузії під егідою Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO) відбулася перша Глобальна конференція, присвячена розвитку винного туризму, у якій взяла участь доцент кафедри менеджменту, директор «Грузинського культурно-освітнього центру ПУЕТ» к.е.н, доц. Яніна Барибіна.

У роботі конференції взяли участь 250 делегатів із 44 країн. Форум урочисто відкрив Генеральний секретар UNWTO Талеб Ріфаї, який підкреслив: «Винний туризм – динамічний сегмент із величезними можливостями диверсифікації попиту. У випадку Грузії, потенціал сегмента добре відомий, і ми дуже раді провести в цій країні першу Глобальну конференцію по винному туризму».

Вітаючи проведення конференції прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі підкреслив, що «це величезна подія в житті нашої країни з точки зору зміцнення міжнародного іміджу Грузії, як колиски виноробства та туристичної дестинації».

Грузія вважається одним із основних осередків виникнення виноградної лози і батьківщиною культурного виноградарства. На території країни виявлені артефакти, що відносяться до IX-X тисячоліть до нашої ери. Також у Грузії збережені понад 500 видів культурних сортів виноградної лози. Найстаріший грузинський традиційний метод приготування вина у великих глиняних глечиках – квеврі – внесений до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Робочі сесії пройшли в Тбілісі і Кахетії – головному виноградарському регіоні Грузії. На найвищому рівні відбувся прийом у туристичному комплексі «Гвірабі», де надзвичайно приємно було зустріти випускника ПУЕТ 2013 року спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Александре Хведелідзе, нині він успішний директор Ресторану «Хареба». Тож, на адресу викладачів ПУЕТ линули найщиріші вітання та подяка за науку.

Під час робочих засідань спікери неодноразово наголошували на необхідності підготовки висококваліфікованих спеціалістів у сфері туризму та гастрономії.

БІЛЬШЕ НОВИН