Eng
88

Науково-практичний семінар «ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ФІНАНСОВОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ»

20 жовтня 2016 року кафедрою фінансів та банківської справи Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  було проведено науково-практичний семінар «Проблеми та перспективи фінансової децентралізації в Україні».

Предметом обговорення стали оцінка результативності реалізації політики фінансової децентралізації в Україні, виявлення проблемних питань реформування фінансового забезпечення місцевого самоврядування відповідно до основних положень Європейської хартії  місцевого самоврядування та пошук реальних шляхів їх розв’язання.

Зі вступною промовою до учасників семінару звернувся проректор із наукової роботи Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», д.т.н., доцент С. В. Гаркуша

Про децентралізацію публічного управління в Україні доповів перший заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області, д. держ. упр., професор М. І. Лахижа.

Про сутність та напрями фінансової децентралізації в Україні розповіла д.е.н., професор кафедри фінансів та банківської справи С. Б. Єгоричева. Проблемні аспекти бюджетної децентралізації в Полтавській області окреслила регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України А. С. Саідова.

З доповіддю про фінансову децентралізацію як основу зміцнення самодостатності територіальних громад виступив директор департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації П. А. Кропивка.

Цікаву інформацію щодо практичних реалій та перспектив бюджетної децентралізації на місцевому рівні висвітлив у своїй доповіді заступник начальника Головного управління Державної казначейської служби України в Полтавській області О. А. Рой.

Про практичні аспекти фінансової децентралізації з досвіду Пирятинської райдержадміністрації Полтавської області було зазначено у виступі першого заступника голови Пирятинської районної державної адміністрації Полтавської області В. В Гуленка. Нові можливості залучення міжнародних інвестицій для розвитку об’єднаних територіальних громад окреслила під час виступу головний спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енерго–менеджменту апарату Шишацької селищної ради  Ю. В. Михайлова.

На науково-практичному семінарі також брали участь в обговоренні викладачі, студенти ПУЕТ та запрошені до участі у заході студенти Полтавського кооперативного технікуму й Аграрного коледжу управління і права ПДАА.

Приємно зазначити, що троє з експертів, які виступили на семінарі – О. А. Рой, В. В. Гуленко та Ю. В. Михайлова, є випускниками нашого університету. 

БІЛЬШЕ НОВИН