Eng
38

НАВЧАННЯ — ЦЕ ТУРБОТА ПРО ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я

Спеціалісти в галузі дослідження мозку зазначають, що у ньому формуються мільярди нейронних зв’язків, кожен з яких відповідає за життєво важливу для людини функцію чи навичку. Коли людина постійно щось робить, навчається, візерунок цих зв’язків охоплює весь мозок. Фахівці вважають таку картину свідченням здорового функціонування мозку.

Як і м’язова тканина, мозок потребує постійного тренування. Здобуваючи освіту, ми, зазвичай, легко справляємося із засвоєнням нових знань та навичок тому що весь час тримаємо наш мозок у тонусі. Заняття для нього — це своєрідні тренувальні тренажери.

Ситуація змінюється, коли ми починаємо працювати. Мозок зосереджується на обслуговуванні загалом стандартизованих та алгоритмізованих виробничих, а згодом і життєвих процесів. Картина нейронних зв’язків біднішає, а з віком стрімко звужується. Ефективність функціонування мозку падає. Але ж він продовжує залишатися центром управління біологічної структури людини. У різний спосіб мозок сигналізує нам: поверніться до тренажерів, які б підтримували його “спортивну форму”. Тому навчання у зрілому та поважному віці — це не лише отримання нової інформації, подолання стереотипів та психологічних бар’єрів, а насамперед, турбота про власне здоров’я. “Здоров’я – не все, але без нього все інше — ніщо”, — стверджував мудрий Гіппократ. Отже, навчатися ніколи не пізно, тому, що це, в першу чергу, турбота про власне здоров’я.

26.10.24 Фото хроніка. Навчальний день в УТВ

БІЛЬШЕ НОВИН