Eng

26

Навчання впродовж життя – базова компетентність затребувана динамікою ХХІ століття

УТВ в Полтаві – територія спілкування, саморозвитку, самореалізації, успіху та щастя людей поважного віку.

Початок нового навчального року в Університеті третього віку (УТВ) м. Полтава. Навчання в університеті дає поштовх людям поважного віку для повноцінного існування в сучасному світі знань, можливість відчути себе потрібними, усвідомити, що життя продовжується і межі пізнання не існує.

Більше 700 слухачів у 2021році зареєструвалися для відвідування занять в УТВ.

Свято розпочалося з урочистостей в Центрі культури та дозвілля міської територіальної громади. Переповнена зала, емоції радості, натхнення, простого людського щастя спілкування.

1975 року французький професор Пьєр де Велла організував перший університет для людей старшого віку в Тулузі (Франція). З того часу по всьому світу функціонують різні моделі освітніх закладів для людей поважного віку (ЛПВ): французька класична – при університетах, британська – при культурно-мистецьких закладах, польська – змішана. У Німеччині такі університети називають – Народними.

Полтавський університет економіки і торгівлі, будучи ініціатором багатьох проривних ідей в освіті України, радо відкрив свої двері для навчання старшого покоління в Університеті третього віку 2018 року. Сьогодні це не просто територія навчання, розвитку та спілкування. Це територія успіху- територія ЩАСТЯ.

Адже ПУЕТ розділяє девіз Міжнародного об’єднання університетів третього віку: «Найбільшим культурним досягненням народу є його щасливі люди поважного віку».

Слухачів УТВ 2021 – 2022 навчального року привітали ректор ПУЕТ доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки – Олексій Нестуля. Міський голова Олександр Мамай, автор ідеї та натхненник проєкту УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ в Полтаві доктор педагогічних наук, відмінник освіти України, директор навчально-наукового інституту лідерства ПУЕТ, депутат 7 та 8 скликань Полтавської міської ради Світлана Нестуля!

Міським головою були вручені Подяки слухачам УТВ, які представляли Полтаву на Всеукраїнському чемпіонаті зі скандинавської ходи серед учасників Університетів третього віку регіонів України, що відбувся в Дніпрі 21 серпня – Горбаню Петру Миколайовичу, який виборов перше місце серед чоловіків на дистанції 5 км., Ларіній І.С., Кондратенко М. В. Демарчик Л.М., Кисіль І.І.

За активну участь у Першому засіданні тематичної робочої групи «ОСВІТНЯ БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ» із розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні директор КО «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна та керівник проєктів «Бюджет участі» Олексій Довгаль вручили Подяки слухачам УТВ Вінницькій Н.П., Плахотіну В.Я., Савченко Л.Г., Котенко В.Б.

На урочистостях відзначили викладачів, які розробили дистанційні курси для слухачів УТВ. 552 слухачі оволоділи дистанційними технологіями і здобували знання впродовж складного для всіх 2021 карантинного року, не припиняючи навчання і спілкування з однолітками, викладачами, кураторами. Подяки вручив ректор ПУЕТ Олексій Нестуля викладачам : Ю.О.Басовій, Т.І.Губіній, О.О.Горячовій, Ю.О.Дзекуну, В.Л. Іщенко, О.А.Кононенко, А.М.Кришталь, І.М.Петренко, Н.В. Петренко, С.О.Шарі.

Викладачі не лише навчають, а й самі навчаються. У 2020 році 30 викладачів пройшли курси підвищення кваліфікації за Програмою «Формування андрагогічної компетентності викладача в контексті викликів дистанційної освіти» в Інституті педагогічної освіти ім. І.А. ЗЯЗЮНА у Києві. (директор Л.Б.Лукянова)

Проєкт Університет третього віку існує з 2018 року, за час його функціонування навчання пройшли біля 3000 людей поважного віку. Проєкт став переможцем другого Всеукраїнського конкурсу кращих проєктів у сфері освіти дорослих, організованого Асоціацїєю освіти дорослих України у 2019 році і посів Перше місце, як «Кращий освітній проєкт для людей поважного віку».

На обласному форумі «Цілі сталого розвитку: Полтавський вимір 2019» проєкт отримав високу оцінку директора Програми розвитку ООН в Україні Янтомаса Хімстра. Слухачі УТВ стали учасниками програми стажувань в Болгарії, культурно-мистецьких фестивалів у Львові, Миколаєві, Дніпрі.

Унікальністю проєкту та його родзинкою є існування інституту кураторства. Куратори – це професіонали, які не просто ведуть комунікацію з людьми поважного віку, а своєю відкритістю, доброзичливістю та толерантністю об’єднують групи у справжні колективи для спілкування та підтримки. За організацію роботи, мотивацію та постійну підтримку людей поважного віку в соціальному проєкті партиципаторного бюджетування «Університет третього віку. Навчання впродовж життя офлайн, онлайн» у 2020–2021 навчальньому році Валентина Вождаєнко – начальника відділу інновацій та розвитку Полтавської Торгово-промислової палати, Голова Комітету з питань туризму, культури, інновацій при Полтавській торгово-промисловій палаті, заслужений працівник сфери культури України вручила Подяки кураторам УТВ: С.І. Дудник, Л.І.Кириченко, О.В.Кириченко, Н.О.Кузнецовій Н.О., Кузміній О.О., Мільці А.І., Прокопенко І.П., Рачинській З.П., Тереховській В.І., Усанову І.В., а також кординатору УТВ – Н.В.Левошко та заявнику проєкту партиципаторного бюджетування – І.П.Чайці.

Святковий настрій підтримували художні колективи, учасниками яких є слухачі Університету третього віку: танцювальний колектив «Сеньори» художній керівник Сергій Гусєв, танцювальні колективи історичного народного танцю «Полонез» та «Панянка» художній керівник Людмила Сотник.

Куратори та викладачі УТВ Ірина Прокопенко та Юлія Басова композицією «Ласкаво просимо» запросили всіх слухачів до початку навчань в аудиторіях ПУЕТ.

Групи слухачів УТВ за розкладом чисельника сіли за парти в університетських аудиторіях.

24
БІЛЬШЕ НОВИН