Eng
219

Ніч науки у ПУЕТ

У  ПУЕТ відбулася традиційна «Ніч науки». Це –  освітньо-науковий івент, покликаний розвивати інтерес до науки у неформальний спосіб серед учнівської молоді та студентства. Популяризація науки серед  молоді – є важливим напрямком діяльності Полтавського університету економіки і торгівлі.  На Полтавщині ми перший університет, який започаткував цю традицію. Вперше захід відбувся у 2019 році. Тоді працювали лише три локації – підприємництва, лідерства та хімії. Відтоді проєкт масштабувався до 11 локацій. Щороку «Ніч науки» відвідують більше 200 учасників. Оскільки нині тривають шкільні канікули, цього разу більшість учасників – учні полтавських шкіл. Учасники заходу, зазвичай, приходять увечері та обирають локацію,  яка їм цікава.

«Сьогодні є багато цікавих локацій, починаючи від автентичних «Полтавська перепічка: відродження традицій», яку проводить кафедра технологій харчування і, завершуючи більш інноваційним майстер-класом з повітряної робототехніки. Майстер-клас з повітряної робототехніки ми проводимо вперше. Тренінг у форматі «Світового кафе» також ми проводимо вперше під час Ночі науки/

Дякую тим школам, які привели до нас цілі класи. Впевнена, що це цікаве урізноманітнення дозвілля під час шкільних канікул», – розповідає директорка Навчально-наукового інституту денної освіти ПУЕТ, Аліна Ткаченко.

Кулінарні  воркшопи «Ночі науки» традиційно користуються високою популярністю. Тож,  цього разу учасники могли дослідити тему «Полтавська перепічка. Відродження традицій» та на практиці зазирнути у таємниці гастроетнографії  і побачити, як народжуються кулінарні шедеври у спеціалізованій демонстраційній залі лабораторії харчових виробництв.

Ще одна  фуд-локація, яка працювала цього разу «Інноваційні рішення у світі коктейльної магії». Створення коктейлів, бармен-шоу – це лише видима сторона барної справи. А як скомпонувати інгредієнти, підібрати сировину та як створити коктейлі з високими органолептичними властивостями – це справжня наука. 

Новинкою весняної ночі науки став майстер-клас «Митний огляд на кордоні», де учасники змогли побачити в дії засоби митного контролю.

«Нейромаркетингові фішки» – надзвичайно сучасна локація кафедри  маркетингу, де учасникам запропонували дослідити сприйняття споживачами подій та товарів через яскраві кольори на монітори комп’ютера.

«Відьомська кухня» –  це майстер-клас із цікавої хімії. У  справжній хімічній лабораторії учасниками запропонували  «похімічити» з безпечними реактивами та стати свідками незвичайних хімічних реакцій. У такий спосіб хімія перетворюється з нудних формул у цікаве експериментальне шоу.  

Майстер-клас з повітряної робототехніки – це можливість попілотувати дронами на єдиній в  Україні дрон-арені. Продовжуючи тему технологій, слід сказати  про геймерську фортецю «Ігри патріотів», яка працювала разом з локацією «Майстер-ломастер». 

Геймерська-фортеця – це науковий погляд на світ відео-ігор та  можливість зазирнути у світ віртуальної реальності. У той же час «Майстер-ломастер» – це  цікаві експерименти з комп’ютерами і експериментальне дослідження системних блоків та деталей, які у середині них.  

Лінгвістичні локації «K-Pop Travel» та «З англійською мовою по країнам і континентам»  – це можливість подивитися на вивчення англійської мови під іншим кутом.

Прокачати управлінські та лідерські якості учасникам запропонували під час воркшопу «Кращий керівник». 

І на останок кілька слів про локацію «Креатив-кафе Case-Idea», яка проходила у форматі світового кафе, де учасники могли згенерувати свої бізнес-ідеї та обговорити їх.

У подальшому Полтавський університет економіки і торгівлі продовжуватиме традицію освітньо-наукових івентів, додаючи нові локації, які цікавлять молодь.

70
БІЛЬШЕ НОВИН