Eng
188

Очільниця місцевої територіальної громади Катерина Ямщикова ознайомилася з унікальним проектом «Університет третього віку», що діє на базі  Полтавського університету економіки і торгівлі

Очільниця місцевої територіальної громади Катерина Ямщикова відвідала з робочим візитом Полтавський університет економіки і торгівлі. Мета – ознайомитися з діяльністю  унікального проекту «Університет третього віку», де створені умови для якісної освіти полтавців вікової категорії  55+ в рамках Глобальних цілей Сталого розвитку ООН і реалізація якого триває в ПУЕТ з 25 січня 2018 року.

СВІТЛАНА НЕСТУЛЯ – директор навчально-наукового Інституту лідерства, д.п.н., куратор на громадських засадах «Університету третього віку»: Від самого початку реалізації проекту «Університет третього віку» викликав жвавий інтерес у полтавців. Про це свідчить динаміка зростання кількості слухачів, груп, освітніх програм та викладачів і кураторів УТВ. 2018-го року до нас записалися 312 слухачів, 2019-го – 436, 2020-го – 632, 2021-го року – 721. Після  широкомасштабного вторгнення університет не припинив надавати освітні послуги. Наші студії відвідували 290 студентів offline та 111online.

Цього року 17 викладачів УТВ пройшли першу сесію занять за спеціальними програмами з андрагогіки ( галузь педагогічної науки, що охоплює теоретичні та практичні проблеми освіти, навчання і виховання дорослих) в рамках міжнародного проекту  «Curriculum GlobALE». Наразі такі спеціалісти є унікальними для України.

Міська рада цього року відновила фінансову підтримку нашого університету для студентів поважного віку. Я б дуже хотіла, щоб  кожен депутат завітав до нас і побачив, як проходять заняття, як світяться очі наших студентів.

Про унікальність цього освітнього кластеру свідчить відповідний патент на авторське право, виданий «Українським інститутом інтелектуальної власності» №109796.  Всього в «Університеті третього віку» за змішаною  формою нині навчаються 378 студентів, найстаршій з яких 89 років. Слухачі, які після широкомасштабного вторгнення виїхали за кордон, мають можливість відвідувати лекції в Інтернеті.

Секретар Полтавської міської ради  Катерина Ямщикова відвідала краєзнавчі, спортивні, танцювальні студії. А також побувала на лекціях англійської, французької та італійської мов, психології,  особистісного розвитку, «корисного менеджменту», «безпечної хімії».

КАТЕРИНА ЯМЩИКОВА – секретар Полтавської міської ради: Я тепер розумію, що такі проекти важливі, як повітря. Всі розуміють, що кількість населення віком 55+ в Полтавській територіальній громаді  – великий відсоток. І це нормально. Така демографічна ситуація. Але чим вони зайняті, що вони роблять, який їхній розвиток, коли ми говоримо про сучасні технології? Сьогодні, завдяки «Університету третього віку» я побачила, наскільки вони тягнуться до знань. Коли студенти цього університету вивчають іноземні мови, хореографію, комп’ютерні технології… Це – про їхній внутрішній стан і про їхнє здоров’я. Я розумію, що цей проект, соціально-освітній, підтримуючий і розвиваючий суспільство. Інколи людей поважного віку звинувачують в «радянщині», а я побачила, як вони уважно вивчають історію, краєзнавство, філософію. Тому, «Університет третього віку» важливий для нас з різних сторін. І я готова переконувати депутатський корпус у важливості фінансування таких проектів.

КІРА ЯКІВНА ОРЄХОВА, студентка «Університету третього віку», 84 роки: Я вже ходжу сюди вже шостий рік. Мені все тут дуже подобається. Особливо захоплююче – історичне та літературне краєзнавство, іноземні мови, комп’ютерні технології. Для мене навіть сприйняття світу іншим стало. А крім того, це ж спілкування з однолітками. Життя вирує! Я не сиджу на дивані! Навіть почала займатися скандинавською ходьбою!

ТАМАРА ЛУКАШЕНКО, студентка «Університету третього віку», 70 років: Третій рік вже ходимо сюди. З цього року  почали відвідувати хореографію. Спілкування у нас тут дуже цікаве – і краєзнавчі студії, корисний менеджмент. Але хореографія, то моє найбільше захоплення. Потанцюю, поспілкуюся з викладачем, зі студентами і прямо жити хочеться!

За час реалізації проекту «Університет третього віку» навчання на його базі пройшли більше 3000 студентів – людей похилого віку. А ПУЕТ та його партнери отримали унікальний досвід розробки та впровадження освітніх програм для людей похилого віку. Команда Проекту розробила та запровадила актуальні для студентів поважного віку освітні програми, що пройшли належну експертизу вітчизняних і міжнародних фахівців.

БІЛЬШЕ НОВИН