Eng

17

Офіційне відкриття проєкту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022»

У продовження науково-дослідної роботи кафедри фінансів та банківської справи у напрямку децентралізації фінансових повноважень держави на користь місцевого самоврядування, як однієї з найбільш визначальних реформ з часів української незалежності, 11 травня 2021 року завідувачка кафедрою фінансів та банківської справи Яріш Олена взяла участь в онлайновій зустрічі, присвяченій офіційному відкритті проєкту Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022».

Реалізація проєкту відбуватиметься в рамках Меморандуму взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва. 

На заході були представлені результати попереднього проєкту  ОЕСР — звіт «Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні» (2018) та презентовано основу для нового проєкту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022», що має на меті підтримати органи державної влади України в ідентифікації факторів успіху, які призводять до ефективної децентралізації на місцевому рівні, на рівні муніципалітету через застосування базових показників до покращення інвестиційної спроможності  та ширшої підтримки розвитку місцевої економіки. 

Зі вступними промовами під час онлайнової зустрічі виступили  пан Корховий Ігор, заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції ; пан Ульрік Кнудсен, Заступник Генерального секретаря, ОЕСР;  Пан Фредерік Куне, керівник програми співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні; пан Юріс Пойканс, посол Латвії в Україні; пан Вальдемарас Сарапінас, посол Литви в Україні.

Пані Марія-Варінія Міхалун, старший менеджер проєктів, підрозділ децентралізації, державних інвестицій та субнаціонального фінансування ОЕСР, презентувала огляд роботи ОЕСР із підтримки децентралізації України: минулий і поточний стан.

У обговоренні проєкту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022» в контексті інституційних реформ, реформ багаторівневого врядування та субнаціонального фінансування, які тривають в Україні, взяли участь представники центральної адміністрації, включно з компетентними міністерствами, муніципальні лідери та виробники політики, представники Асоціації міст України й Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, власним досвідом і баченням факторів успіху об’єднаних територіальних громад  та процесу регіонального розвитку в Україні під час панельних дискусій поділилися Людмила Даменцова, заступник виконавчого директора, Асоціації міст України; Юрій Фомічев, міський голова, м. Славутич, Київська область;  Людмила Павлінська, селищний голова, смт Заводське, Тернопільська область.

Зустріч була спрямована на ознайомлення широкого кола стейкхолдерів, у тому числі представників національних органів і органів місцевого самоврядування, донорів і міжнародних організацій з конкретними завданнями та напрямами діяльності проекту ОЕСР, щоб забезпечити основу для плідної співпраці.

70
БІЛЬШЕ НОВИН