Eng

24

Онлайн-дискусія «Виклики та потреби людей старшого віку»

За ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 03.12.2020 р. Кабінет Міністрів України розпочав процес розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

В рамках розробки даної стратегії 26 лютого 2021 року відбулася онлайн-дискусія «Виклики та потреби людей старшого віку». На обговорення проблеми подолання безбар’єрності винесені напрямки: фізична, соціальна, громадська, освітня, економічна та цифрова безбар’єрність.

У дискусії, щодо освітньої безбар’єрності взяли участь слухачі Університету третього віку, який вже четвертий рік працює в стінах Полтавського університету економіки і торгівлі: В. Я. Плахотін, А. Г. Котенко, Л. Г. Савченко, Н. П. Вінницька. Зацікавленість аудиторії викликали проблеми, підняті А.Г.Котенко, який вивчає курс інформаційно-комунікативні технології, Л.Г.Савченко, яка викладає курс «Здоровий спосіб життя для ЛПВ». Про організацію дозвілля людей поважного віку та роботу інституту кураторів в УТВ ПУЕТ розповіла Н.П.Вінницька. В.Я Плахотін на кураторській годині у групі поділився зацікавленістю владних органів проблемами людей cтаршого віку. Слухачі висловлюють надію, що вікові освітні бар’єри зможуть бути подолані за належної уваги, як владних органів так і органів місцевого самоврядування на регіональних рівнях.

До дискусії приєдналися фахівці, які працюють з людьми поважного віку з Києва, Запоріжжя, Луцька,  Маріуполя, а також представники організацій, які допомагають людям похилого віку з інших міст України.

Маємо надію, що  думки та пропозиції, висловлені учасниками дискусії будуть враховані при розробці Національної стратегії зі створення створення безбар’єрного простору в Україні.

БІЛЬШЕ НОВИН