Eng

16

Онлайн-презентація Програми імені Фулбрайта

17 березня 2021 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі (ПУЕТ) відбулася онлайн-презентація Програми імені Фулбрайта.

Заступник директора Програми імені Фулбрайта в Україні, координатор програм обміну для молодих науковців і студентів Інна Бариш ознайомила учасників онлайн-заходу з можливостями, які надає програма, та з умовами участі в конкурсі на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування і проведення досліджень в університетах США.

До заходу долучилися більше 40 студентів 3-5 курсів Інституту бізнесу та сучасних технологій та Інституту харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, а також науково-педагогічні та адміністративні працівники Університету.

Під час зустрічі зі студентською та науковою спільнотою ПУЕТ було презентовано три стипендіальні Програми академічного обміну, відкриті для українських заявників: Fulbright Visiting Scholar Program, Fulbright Research and Development Program та Fulbright Graduate Student Program. Як повідомила пані Інна, кожна з цих стипендіальних програм висуває достатньо суворі вимоги до претендентів. Обов’язковими критеріями відбору кандидатів є українське громадянство та проживання в Україні, вільне володіння професійною англійською мовою та необхідність повернення в Україну на два роки після завершення терміну гранту (відповідно до вимог академічної візи J-1, що надається учасникам програм). Сам відкритий конкурсний відбір учасників проходить у три етапи:

1) заповнення онлайн-анкети і подання необхідних документів, серед яких обов’язковий науковий план дослідження, рекомендаційні та мотиваційні листи заявника – період рецензування конкурсних робіт;

2) англомовна співбесіда в офісі Програми в Києві – особи, рекомендовані до фіналу, там також складатимуть комп’ютерні тести з англійської мови TOEFL іBT (Internetbased Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination);

3) остаточне затвердження фіналістів Наглядовою радою науковців імені Фулбрайта та Радою з мiжнародного обміну науковцями.

Усі підготовчі витрати учасників конкурсу (включаючи подальшу візову підтримку, медичне страхування, вартість квитків в обидві сторони тощо) покриваються Офісом Програми імені Фулбрайта.

Пані Інна запросила на презентацію випускницю Програми імені Фулбрайта 2013-2014 рр. Наталію Черкас, старшого наукового співробітника Інституту економічного розвитку Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, яка радо поділилася із присутніми своїм досвідом участі у Програмі та розповіла про співпрацю із науковим керівником, участь у різних наукових заходах, конференціях, семінарах тощо, співпрацю з Асоціацією фулбрайтерів Лос-Анджелесу, візити до різних закладів вищої освіти та компаній США. Пані Наталія підкреслили той факт, що участь у Програмі імені Фулбрайта є трампліном і базою для майбутнього кар’єрного розвитку та створення власної професійної мережі.

Учасники онлайн-заходу почули дуже багато цінних рекомендацій та порад стосовно всіх етапів участі у конкурсі, а також отримали відповіді на свої запитання. Презентацію було записано на відео та розміщено на YouTube каналі ПУЕТ. З ним можна ознайомитися за посиланням: https://youtu.be/aQ6P4RwHNVI

Детальну інформацію стосовно Програм імені Фулбрайта в Україні можна знайти на сайті www.fulbright.org.ua

Додатково: Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом міжнародної освіти (IIE), цьогоріч святкує 75-ліття свого заснування. Нині вона посідає чільне місце у системі міжнародної освіти та успішно діє в понад 160 країнах світу. Програма імені Фулбрайта була відкрита в Україні на початку 1992 р. Її метою було і залишається підвищення взаєморозуміння між народами Сполучених Штатів та України через наукові дослідження й обміни. Із 1992 р. понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; більше ніж 750 американців викладали в українських закладах вищої освіти і займались науковою працею.