Eng

48

Онлайн-семінар «Кращі кейси регіональних туристичних організацій України»

Для розвитку туристичних дестинацій важливу роль має малий та середній бізнес сфери гостинності, суб’єкти які надають послуги трансферу та інші характерні послуги в туризмі.  Досвід успішних туристичних  регіонів та міст, вказує на те, що туристична галузь стимулює розвиток територій, дає понад 20 відсотків надходження до бюджету, сприяє самозайнятості населення, удосконаленню інфраструктури як для місцевого населення так і для туристів, підвищує імідж території, що сприяє залученню інвестицій.

Однак, для позитивних зрушень бізнес так само потребує консолідації туристичного сектору конкретного регіону. Європейська та і світова практика вказує на необхідності об’єднання туристичного бізнесу під парасолькою  організації з менеджменту туристичної дестинації  (DMO  -Destination Management Organisation). 

Всесвітня туристична організація  рекомендує створення таких організацій, які беруть на себе функції менеджменту та маркетингу територій. При цьому DMO є стратегічним лідером і координатором з розвитку туристичної дестинації, який забезпечує плідну співпрацю із всіма стейкхолдерами, де туристичний бізнес є ключовим партнером. Основна мета DMO  це управління життєвим циклом і забезпечення довгострокової конкурентоспроможності туристичної дестинації.

В Україні вже створено Національну туристичну організацію, до якої входять регіональні туристичні організації.

Полтава і Полтавщина також потребують створення регіональної туристичної організації, яка б забезпечувала комунікацію між учасниками туристичного ринку, сприяла утворенню нових ефективних бізнес-коллаборацій, визначала підвищувала якість туристичного продукту території та була дієвою платформою для  розвитку е-бізнесу Полтавщини як туристичної дестинації.

Полтавський університет економіки та торгівлі є членом Мережі Знань  Національної туристичної організації України  та працює задля покращення рівня професійної підготовки фахівців туристичної сфери, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Розуміючи роль і значення освіти для бізнес-середовища, університет забезпечує консолідацію та взаємодіяю науковців та бізнесу   постійно  оновлюючи освітні програми на запит бізнесу, генеруючи нові знання та підвищуючи якість  політик, стратегій та програм у сфері туризму та курортів. 

Вже стало звичним, що Полтавський університетом економіки та торгівлі є платформою для формування нових знань та взаємодії бізнесу, громадськості та влади через низку реалізованих ініціатив: Школа гідів ПУЕТ, проведені тренінги для туристичного сектору за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, Навчальний тренінг «Посилення спроможності туристичного бізнесу через використання культурно-природньої спадщини (створення програм інтерпретації)» (автор та тренер к.е.н., доцент Яніна Барибіна).

У рамках програми, ініційованої Департаментом економіки і інвестицій Виконавчого комітету Полтавської міської ради «Бізнес-Влада-Наука як взаємодія для результату» спільно з Полтавським університетом економіки і торгівлі проводиться Марафон підтримки підприємництва під час якого відбудеться  онлайн-семінар «Кращі кейси регіональних туристичних організацій України» 27 жовтня 2020року.

Метою проведення онлайн-семінару є проведення презентацій кращих кейсів туристичних регіональних організацій та діяльності Національної туристичної організації з метою створення Регіональної туристичної організації Полтавщини.

Цільова аудиторія: туроператори, турагенти, готельно-ресторанний бізнес (HoReCA), перевізники, заклади організації дозвілля (музеї, театри і т.д.), IT-компанії, які використовують діджитал-продукти в туризмі, виробники сувенірів та інші власники/керівники мікро-, малого та середнього бізнесу, зацікавлені у розвитку туризму в регіоні.

Участь у форумі безкоштовна за умови https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfV-fzjcXkFO-TEJx1RLlJ9dF5vG363YE6NVzi2VPnlfNqlDQ/viewform

Запрошені спікери:

  • Іван Ліптуга, Президент Національної туристичної організації 
  • Яніна Барибіна, к.е.н., доцент Полтавський університет економіки і торгівлі,  регіональна координатор з розвитку мережі Green Ways Ukraine 
  • Тарас Ковальчук, радник міського голови з питань розвитку туризму, м. Тернопіль. 
  • Катерина Литвин, начальник відділу туризму та промоції Чернігівської міської ради
  • Анна Коледа, начальник відділу туризму КП “Агентство розвитку Дніпра” Дніпровської міської ради, голова Dnipro Tourism Association
  • Павло Білецький, Президент РТО “Туризм Херсону”, співзасновник Центру туризму та пригод ХЕРСon
  • Олена Мотузенко, національна експертка проєкту Європейського Союзу “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні”, к.геогр.н.

По закінченню форуму усі учасники отримають електронні сертифікати. Для зареєстрованих учасників передбачені інформаційні матеріали.

Програма семінару:

Програма заходу (проект)

ТаймінгСпікери і теми виступів 
9.30-10.00Включення учасників
10.00-10.05Відкриття, представлення присутніх гостей і експертів, модератор Яніна Барибіна.
10.05-10.10Вітальне слово організатора, Департамент економіки і інвестицій Полтавська міська рада Віта Клименко
10.10-10.50«Концепція Національної туристичної організації та роль регіональних  та локальних туристичних організації у розвитку регіону як туристичного»Іван Ліптуга, Президент Національної туристичної організації 
10.50-11.20“Розвиток Полтавщини або лідерство в туризмі в умовах COVID-19”Яніна Барибіна, к.е.н., доцент Полтавський університет економіки і торгівлі,  регіональна координатор з розвитку мережі Green Ways Ukraine 
11.20-11.50«Успішний кейс роботи Регіональної туристичної організації м. Тернопіль», Тарас Ковальчук, радник міського голови з питань розвитку туризму, м. Тернопіль. 
11.50-12.20«Успішний кейс роботи Регіональної туристичної організації м. Чернігів»Катерина Литвин, начальник відділу туризму та промоції Чернігівської міської ради
12.20-12.50«Успішний кейс роботи Регіональної туристичної організації м. Дніпро»Анна Коледа, начальник відділу туризму КП “Агентство розвитку Дніпра” Дніпровської міської ради, голова Dnipro Tourism Association
12.50-13.20«Успішний кейс роботи Регіональної туристичної організації м. Херсон»Павло Білецький, Презентент РТО “Туризм Херсону”, співзасновник Центру туризму та пригод ХЕРСon
13.20-13.50“Створення системи “Дороги вина та смаку: можливості розвитку для бізнесу”Олена Мотузенко, національна експертка проєкту Європейського Союзу “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні”, к.геогр.н.
13.50-14.05Презентація «Перспективи розвитку регіональної туристичної організації Полтавщини», Яніна Барибіна
14.05-14.25Проблемна дискусія за участі усіх спікерів
14.25-14.30Підведення підсумків, зворотній зв’язок від учасників.
БІЛЬШЕ НОВИН