Eng
61

Open call від всеукраїнської студентської академічної мобільності «САМ Україна»

Перша програма всеукраїнської студентської академічної мобільності «САМ Україна» оголошує черговий open call та запрошує університети до плідної співпраці.

До 25 квітня ти матимеш нагоду долучитись до програми обміну між університетами країни та отримати досвід, натхненний кращими європейськими практиками.

Ресурс StudWay дізналися, чому варто взяти участь у програмі «САМ Україна», якими були емоції та враження від кураторів університетів-учасників минулого року, та як подати заяву на участь.

Дедлайн подачі заявки: 25 березня-25 квітня 15:00.

Зареєструватися на програму https://houseofeurope.grantplatform.com/

StudWay взяли невелике інтерев’ю у директорки МНОЦ Перегуди Юлії.

Про кураторство і що воно включає

Наш університет з 2019 року реалізує програму внутрішньої академічної мобільності спільно з партнерськими вишами Полтави, тому коли оголосили перший конкурс Програми «Студентської Академічної Мобільності (САМ) Україна» від «Дому Європи» ми не могли не долучитися.

Запропонували нашому партнеру – Київському національному економічному університету імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) – і підготували спільний проект програми мобільності.

Далі заповнили заявку, що включала актуальність пропозиції, детальний опис академічних аспектів мобільності, а також покрокову інструкцію для впровадження програми у кожному з вишів.

Подальші кроки як координатора включали: підписання грантової угоди з Британською Радою, міжінституційної угоди з КНЕУ, оголошення конкурсу серед студентів, збір документів, засідання відбіркової комісії, підписання угод на навчання, придбання квитків на потяг і яскраві враження від студентів, фото та відео, якими вони ділилися.

Якими були очікування і чи виправдалися вони?

Під час реалізації програми хвилювання переповнювали як організаторів, так і учасників обміну. Уперше до програми академічного обміну долучилися іноземні студенти ПУЕТ.

На щастя, все склалося чудово, і всі очікування були виправдані. У відгуках студенти писали про те, що вони отримали непересічний досвід, збагатилися ідеями, розширили свій світогляд .

Такі фідбеки стимулюють розробляти й надалі проєкти задля створення нових можливостей для розвитку молоді, та дружніх партнерських відносин між закладами освіти України.

Чи можуть програми обміну в межах України бути на одному рівні з програмами обміну за кордон таких, як Erasmus, Flex?

Так. Програми обміну в межах України є чудовою можливістю втілення мрії саме для тих студентів, які бажають взяти участь у програмах міжнародної академічної мобільності, але через певні обставини не можуть цього зробити цього.

Наприклад, мають низький рівень володіння англійською мовою. Тим паче, що Програма університетських обмінів «САМ Україна» подібна до програми міжнародної кредитної мобільності Еразмус+, відбувається за підтримки House of Europe, що фінансується Европейським Союзом.

Детальніше можна дізнатися за посиланням: https://studway.com.ua/programa-mobilnosti-sam/

БІЛЬШЕ НОВИН