Eng
66

Патріотичне виховання – елемент формування національної свідомості молоді

Полтавський університет економіки і торгівлі приділяє багато уваги національно-патріотичному вихованню студентів. Зустрічі здобувачів вищої освіти з воїнами російсько-української війни допомагають молоді глибше зрозуміти події новітньої історії України та усвідомити ціну нашої незалежності.

Студенти Полтавського університету економіки і торгівлі зустрілися з представниками 12 бригади спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України. Розпочали захід з «хвилини мовчання», як данину пам’яті та глибокої шани за загиблими Захисниками і Захисницями.

«10-й рік триває російсько-українська війна. Ми маємо знати й шанувати подвиги і поступи наших Захисників і Захисниць. І знати ті структурні підрозділи, які в російсько-українській війні боронять нашу незалежність і територіальну цілісність та звільняють наші території від загарбників», – наголошує проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ, Олександр Манжура.

Військовослужбовці Сергій і Олексій з позивними «Реп» і «Бубон» розповіли присутнім про етапи створення одного з найвідоміших підрозділів ЗСУ – бригади «Азов», починаючи з 2014 року. Говорили про те, як на початку 2014 року по суті не дали російським бойовикам захопити Харків. Згадали про боротьбу «Азова» проти російських агентів на Одещині,  Миколаївщині, Херсонщині. І, звісно ж, говорили про героїчну оборону Маріуполя.

«Молодь має знати про тих, хто нині боронить нашу Батьківщину від ворога. Наша бригада унікальна:  у нас служать винятково добровольці – бійці з високою мотивацією. Ми багато часу і сил приділяємо тренуванню фізичному і психологічній підготовці. Філософія нашого підрозділу – максимально зберегти життя наших воїнів під час бойових дій. Техніку можна відновити, полагодити, а от життя не повернути.  Але широкий загал про нас майже нічого не знає»,- говорить воїн бригади «Азов» з позивним «Реп».

Воїни розповіли і про унікальну внутрішню культуру підрозділу «Азов». Там існують власні інститути. На приклад, «Хорунжа служба» займається ідеологічним вихованням військовослужбовців. «Військова школа» опікується професійним зростанням. Внутрішні правила комунікації сучасні бійці «Азова» успадкували від воїнів УПА.

 «Сьогоднішня зустріч зі студентами – це і популяризація новітньої української історії, і популяризація героїзму та мужності на конкретних прикладах реальних людей. Вважаємо, що нині патріотичне виховання молоді – важлива справа. Якщо людина не знає історії своєї держави, вона не матиме мотивації захищати свій народ, свою Батьківщину. Якщо міцний дух, то й противника нищать наші побратими ефективніше», –  вважає «азовець» з позивним «Бубон».

Форматом зустрічі між воїнами і студентами обрали відкриту дискусію. Тобто молодь могла ставити питання військовим упродовж зустрічі. Присутніх цікавили практично всі аспекти служби «азовців» – яким статутом керуються воїни, система тренувань, історія шевронів, Декалог… Після спілкування учасники зустрічі переглянули фільм про особливості служби в легендарній  12 бригаді спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України.

Ми вдячні сьогоднішнім гостям за цікаве і, безумовно, важливе спілкування. Низький уклін усім нашим Захисникам і Захисницям за їхню відданість Україні та готовність захищати нашу землю. Разом створюємо сильну націю!

70
БІЛЬШЕ НОВИН