Eng
55

Перші кроки у науці

10 листопада 2016 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася XI регіональна наукова студентська конференція «Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти», яку організувала і провела кафедра ділової іноземної мови. Робочими мовами конференції були англійська та німецька, російська та українська.

Мета конференції – обговорити мовні та культурологічні аспекти ведення бізнесу, важливі економічні та політичні проблеми сьогодення, основні стратегії та напрями розвитку економіки; продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Конференція надала максимальні можливості студентам представити результати своїх наукових пошуків; закріпити комунікативні уміння та навички з іноземних мов, переконливо презентуючи свої доповіді з використанням сучасних інформаційних технологій; використати іноземну мову як інструмент для професійного спілкування, обміну знаннями та досвідом; обговорити актуальні питання щодо посилення мотивації вивчення іноземних мов як умови підвищення конкурентоспроможності випускників у сучасному жорсткому глобальному середовищі.

Проректор із наукової роботи доктор технічних наук С.В. Гаркуша відкрив пленарне засідання та  привітав учасників конференції. На пленарному засіданні виступили:

  • Джон Біксбі (США)  з доповіддю «НОВИЙ ПРЕЗИДЕНТ США, що тепер?»;
  • Карлос Нямукондіва (ПУЕТ) з доповіддю «Міжкультурна комунікація в бізнесі»;
  • Марина Фрай (Німеччина), з доповіддю «Навчання в Єнському університеті імені Фрідріха Шиллера»;
  • Пітер Атедор (PUET) з доповіддю «ХТО ВИ?».

82 доповіді були представлені студентами ПУЕТ, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Короленко, Української медичної стоматологічної академії, Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка та учнями шкіл № 4 (м. Горішні Плавні) і № 5 (м. Полтава). У дискусії взяли участь 178 студентів.

Учасники конференції у своїх доповідях розглядали актуальні проблеми сучасності, а саме: перспективи вступу України до ЄС, шляхи до успіху в багатонаціональному середовищі, переваги та недоліки глобальної економіки, проблеми безробіття в Україні, особливості бізнес-етики, розвиток Євросистеми в контексті глобалізації, модель сучасного керівника, ефективне використання інформаційних технологій у бізнесі та управлінні, глобальні проблеми сучасності, вплив програм Світового банку на економічний стан країни, питання політичної реформи в Україні та ін.

За результатами конференції видано університетський збірник тез студентських доповідей, у який увійшло 73 роботи студентів.

БІЛЬШЕ НОВИН