Eng
19

Перший офіційний візит Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії в Україні на Полтавщині відбувся в ПУЕТ

31 січня  2020 року в Полтавському університеті  економіки і торгівлі відбулася зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні  Теймуразом Шарашенідзе. У рамках візиту делегації Посольства Грузії в Україні  ПУЕТ обрано не випадково, адже в університеті із 2012 року діє Грузинський культурно-освітній центр, метою якого є:

  • сприяння мовній та культурній адаптації студентів із Грузії, які навчаються в ПУЕТ;
  • організація культурних виставок, публічних презентацій, святкувань національних свят із метою ознайомлення студентів і викладачів ПУЕТ з історією, культурою та традиціями Грузії;
  • надання додаткової освітньої послуги у сфері вивчення грузинської мови студентами ПУЕТ;
  • розвиток зв’язків ПУЕТ із вишами Грузії, формування позитивного іміджу університету в засобах масової інформації Грузії.

Важливо зазначити, що університет постійно співпрацює з виконавчим комітетом Полтавської міської ради. Цього разу особливо приємним став візит  заступника міського голови м. Полтава з питань діяльності виконавчих органів (питання діяльності та розвитку гуманітарної сфери), д. пед. н. Нестулі Світлани Іванівни. На зустрічі з Послом вона наголосила на важливості співпраці у сфері освіти, науки, культури як основі розвитку суспільства та підкреслила, що наразі  виконавчий комітет міської ради працює над досягненням Цілей сталого розвитку, проголошених Організацією Об’єднаних Націй, які є  пріоритетними  як для України, так і для Грузії, зокрема з якості освіти.

Під час зустрічі поважної делегації перший проректор ПУЕТ, д. е. н., професор Педченко Наталія Сергіївна розповіла про діяльність та здобутки університету, результати співпраці з провідними закладами освіти Грузії за різними освітньо-науковими проектами, зокрема програмою Ерасмус+ .

Пан Посол  передав  слова вдячності  ректору ПУЕТ, професору, д. і. н. Нестулі Олексію Олексійовичу за створення Центру та послідовну роботу  в  підготовці  висококваліфікованих кадрів як для України, так і для Грузії. Теймураз Шарашенідзе висловив наміри щодо майбутньої співпраці й з виконавчим комітетом  Полтавської міської ради та висловив свою підтримку у сприянні налагодженню тісних зв’язків Полтавщини із провідними університетами Грузії.

У рамках візиту за доброю традицією у стінах Грузинського культурно-освітнього центру ПУЕТ відбулась зустріч Теймураза Шарашенідзе із представниками грузинської діаспори України, яку очолює Рамаз Заркуа.

Додамо, що Полтава стала першим містом України, яке відвідав з офіційним візитом новопризначений Посол і, як зазначили представники Посольства Грузії в Україні, це є хорошим початком подальшої співпраці. А візит до ПУЕТ переконав гостей, що це університет, який шанує грузинську культуру, мову, традиції та є надійним містком дружби двох братніх народів.

Отже,  висловлюємо щирі сподівання й надалі  створювати спільні освітні, наукові, культурні проекти та бути центром комунікації між грузинською діаспорою та полтавцями.

БІЛЬШЕ НОВИН