Eng

Під час карантину студенти-юристи ПУЕТ працювали зі студентами-юристами WSZOP

Протягом карантину молодші бакалаври, бакалаври спеціальності 081 Право спільно з польськими студентами-юристами вивчали досвід дерматоскопії у криміналістиці, зокрема під час лекційного заняття англійською мовою «Дерматоскопія у криміналістиці – вибрані аспекти», яке відбулося 22 жовтня 2020 року у Вищій школі управління охороною праці в Катовіцах (ВШУОП або WSZOP).

Онлайн-захід  розпочався на дистанційній платформі WSZOP зі вступного слова українською мовою спеціалістки з міжнародної співпраці WSZOP Олени Кощенко. Пані Олена розповіла про програми навчання, спеціальності, програми міжнародної співпраці та програму подвійних дипломів (за спеціальністю Дослідження у криміналістиці) у WSZOP.

Потім слово взяв пан Аркадіуш П. Шайна (Arkadiusz P. Szajna), доктор юридичних наук, криміналіст, кримінолог та викладач WSZOP. Він привітався зі слухачами англійською та українською мовами, продемонстрував фотографії криміналістичної лабораторії WSZOP зі студентами, у тому числі з України.

Пан Аркадіуш поставив ряд запитань, зокрема, що вивчають студенти. Більшість присутніх відповіли: «Law» («Право»).

Лекція була присвячена окремим аспектам дерматоскопії у криміналістиці, зокрема, поняттю дерматоскопії, особливостям хейлоскопії (ототожненню людини за губами) та отоскопії (за вушними раковинами), методам для виявлення та захисту відповідних слідів. Так, у ході лекції доповідач показав різні види щіток у криміналістичній отоскопії, охарактеризував різні види вушних раковин, точки на вухах, які можуть мати значення для ідентифікації особи, способи зняття відбитків вух тощо.

Пан Шайна перейшов до наступної частини лекції, присвяченій хейлоскопії. Він розкрив класифікацію типів форм губ, описав методи та спеціальні речовини для зняття слідів губ в осіб, продемонстрував спеціалізовані щітки.

Завершуючи лекцію, пан Аркадіуш українською мовою подякував уважній аудиторії та побажав усім міцного здоров’я.

Пані Олена Кощенко завершила захід і повідомила про майбутні плани продовжувати даний формат заходів на різні теми. Наступна онлайн-лекція від Вищої школи управління охороною праці в Катовіцах має відбутися в середині листопада, вона буде присвячена питанням психології в бізнесі.

БІЛЬШЕ НОВИН