Eng

20

Підвищення рівня віртуалізованої зайнятості та стимулювання фрілансу м. Полтава

З 1 листопада 2019 р. по 27 лютого 2020 р. за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (The Canada Fund for Local Initiatives), Посольства Канади в Україні та Полтавської міської ради в рамках грантової навчальної програми «Підвищення рівня віртуалізованої зайнятості та стимулювання фрілансу серед незахищених верств населення м. Полтава» полтавці ознайомилися з новими формами зайнятості на віртуалізованому ринку праці та отримали практичні навички з організації фріланс-діяльності в цифровому просторі. Тренінги відбувались у сучасних комп’ютерних лабораторіях Полтавського університету економіки і торгівлі.

Проєкт був ініційований та реалізований представниками Полтавської громади:

Тетяною Юрченко, заступницею міського голови з питань діяльності виконавчих органів (економічні та соціальні питання);

Вітою Клименко, директоркою Департаменту економіки та інвестицій;

Світланою Туль, доценткою кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського університету економіки і торгівлі;

Ольгою Шкурупій, завідувачкою кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського університету економіки і торгівлі.

Грант був реалізований у три сесії. За цей період 150 учасників різних верств населення м. Полтава (безробітні особи, безробітні особи з інвалідністю, безробітні матері, безробітні внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, ветерани та студенти) вивчили категоріальний апарат, що використовується фрілансерами. Слухачі програми дізнались про специфіку кар’єри фрілансера та особливості її побудови у віртуалізованому економічному просторі. Отримали знання щодо особливостей укладання трудових договорів та способу найму на умовах аутсорсингу, краудсорсингу, аутстаффінгу та самозайнятості на умовах фрілансу. Тренінги відбувались за участю професіональних лекторів: засновника компанії «Web Help Agency» Олександра Чумака, технічної директорки компанії «Web Help Agency» Наталії Базавлук, менеджерів із продажів компанії «Web Help Agency» Ольги Котенко та Максима Литвяка, засновника студії «IT BRO ACADEMY» Олекси Коби, викладачки Web Design «Beetroot Academy» Марії Руденко, науковців Полтавського університету економіки і торгівлі Анни Флегантової, Вікторії Кулик, Світлани Туль.

25 січня 2020 р. з візитом до м. Полтава прибула координаторка Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (The Canada Fund for Local Initiatives) Марта Скурська. Нею були відвідані заняття в рамках навчальної програми. Координатор відзначила високий рівень організації заходу представниками Полтавської міської ради, відмінну матеріально-технічну базу Полтавського університету економіки і торгівлі та змістовність тренінгів.

Учасники із захопленням відвідували воркшопи і тренінги у рамках грантової програми й отримали ряд цінних цифрових навичок, необхідних під час побудови сучасної кар’єри. Слухачі трьох навчальних сесій відзначили практико-орієнтований підхід та високий рівень інтерактивності в ході викладання занять, а також висловили побажання щодо продовження реалізації навчальної програми в майбутньому.

24
БІЛЬШЕ НОВИН