Eng
81

Подолаємо туберкульоз разом: у ПУЕТ студентів навчали методам профілактики хвороби

Полтавський університет економіки і торгівлі долучився до Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом – щорічного заходу, що відбувається з 1 березня по 1 квітня й має на меті підвищити рівень освіченості населення з питань виявлення та профілактики захворювання.

Про шляхи зараження, симптоми та сучасні методи профілактики і лікування студентам розповіли під час інтерактивної лекції :   лікар-фтизіатр консультативного прийому КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Полтавської обласної ради – Ольга Орихаївська,         доцентка ЗВО кафедри внутрішньої медицини №3 зі фтизіатрією ПДМУ Олена Філатова і соціальний працівник БО «Світло надії» – Денис Пусан.

Такі зустрічі зі студентами дуже важливі, вважає Ольга Орихаївська – лікар-фтизіатр Полтавського обласного клінічного  протитуберкульозного диспансеру, адже нині Полтавщина серед областей, де захворюваність на туберкульоз перевищила епідемічний поріг. Студенти через постійне перебування в стресі, серед великого скупчення віднесені до групи ризику. А от проконсультуватися з лікарем в разі нездужання, часу, як правило, не мають.

«Темп життя зараз такий стрімкий, що людина не завжди може виділити час для свого здоров’я, а в нашому випадку – для проходження профілактичного флюорографічного обстеження. Ми навіть сьогодні розмовляли зі студентами, то вони також говорили, що немає часу сходити до лікаря, треба готуватися до занять».

Студентів під час зустрічі цікавило насамперед як уникнути захворювання на туберкульоз і чи це взагалі можливо, якщо людина щодня буває  в людних місцях та їздить громадським транспортом. Тому, разом із соціальним працівником БО «Світло надії» – Денисом Пусаном, пройшли квест – які ситуації можуть бути небезпечними стосовно зараження на туберкульоз та як їх уникати. На приклад, для багатьох присутніх було новиною, що небезпеку можуть нести незапаковані продукти, які не обробляють термічно, чому слід надати перевагу вологому прибиранню, а не сухому, дієвість маскового режиму під час епідемії грипу.

Доцентка ЗВО кафедри внутрішньої медицини №3 зі фтизіатрією ПДМУ Олена Філатова наголосила, що сучасна наука до нині не винайшла вакцини від туберкульозу. Тому, усім нам варто приділяти більше уваги зміцненню свого імунітету. Особливо це актуально  для таких категорій.

«Люди старшого віку, з ослабленою імунною системою, вагітні, діти, ВІЛ-інфіковані, хворі на онко, на виразку шлунку, на цукровий діабет. Також в групі ризику ті, хто має безпосередній контакт з хворими на туберкульоз, військові, алкогольно залежні, наркозалежні, рентгенопозитивні, військові, ВПО. Курці, особливо ті,  які курять IQOS. Це зараз модно, але за рік-два ми матимемо сумні наслідки. Це – надзвичайно небезпечне захоплення. Тому, сьогодні акцентувала на цьому увагу».

Також в день лекції на території ПУЕТ працював пересувний флюорограф КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Полтавської обласної ради. Усі охочі: викладачі,  співробітники та студенти мали змогу пройти медичну рентгендіагностику і отримати консультацію лікаря.

Після завершення заходу, студенти жваво обговорювали почуту інформацію.

Ярослав Зінченко:

«Раніше вважав, що головним симптомом є кашель, а на тривалу температуру чи втомлюваність навіть і не звернув би увагу. Тепер розумію, чому бажано робити щодня вологе прибирання та уникати скупчення людей, особливо у періоди підвищеної захворюваності на ГРВІ».

Вікторія Бородач:

«Для мене новим було, що стрес знижує наш імунітет, що потрібно дотримуватися режиму сну і раціонально харчуватися, не голодувати. Я староста групи,  потрібно все встигати, тому часто перебуваю в стресі. Буду переглядати своє ставлення до проблем».

Антон Козелько:

«Завдяки сьогоднішній зустрічі я зміг поспілкуватися з фахівцями стосовно особливостей маскового режиму під час епідемії грипу та ГРВІ».

Руслан Коломієць:

«Для мене цікавою була інформація про те, до кого звертатися, якщо є підозра на туберкульоз, які аналізи варто здати та чому важливо проходити раз на рік флюорографію. І це дуже важливо, що сьогодні в університеті працює мобільний флюорограф – є можливість пройти флюорографічне обстеження в університеті, без черг».

Культуру піклування про своє здоров’я варто прищеплювати змолоду. Оскільки будь-яку хворобу легше попередити, ніж потім лікувати. Тому, Полтавський університет економіки і торгівлі постійно запрошує на зустрічі зі студентами медичних і соціальних працівників. Адже  ПУЕТ – це територія не тільки успіху, а й безпеки – ментальної та фізичної.

64
БІЛЬШЕ НОВИН