Eng

18

ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ СТАВ УЧАСНИКОМ ФОРУМУ «УКРАЇНА – ЛИТВА: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД»

Налагодження дружніх взаємовідносин, обмін досвідом із литовськими колегами щодо реалізації кращих ініціатив та досягнень в управлінні містом – саме з такою метою в Полтаві 14 березня проведено форум «Україна – Литва: європейський досвід». Цей захід – продовження українсько-литовської співпраці, що розпочалася у грудні 2018 року підписанням  Угоди про Співробітництво між Полтавською міською радою та Вільнюською торгово-промисловою палатою.

Участь у форумі взяли керівники міста, представники депутатського корпусу міськради, Полтавської торгово-промислової палати, представники бізнесу та Полтавський університет економіки і торгівлі (ПУЕТ). Литовську делегацію представляли віце-міністр закордонних справ Республіки Литва Дарюс Скусявічюс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Робота заходу була розподілена на окремі дискусії, під час яких представники литовського та полтавського бізнесу обговорювали важливі проблеми. Одним із питань для обговорення стало визначення факторів розвитку економіки міста, а саме підвищення кваліфікації працівників і розвиток кадрового потенціалу. Директор офісу студентського омбудсмена ПУЕТ  Василь Карманенко відзначив важливість перейняття литовського досвіду  для Полтави щодо подолання дисбалансу на ринку праці. Директор Міжнародного науково-освітнього центру ПУЕТ Юлія Перегуда  наголосила на  важливості  європейського підходу до підготовки та наповнення кадрами ринку праці  України.

Порушувалися питання стосовно ведення бізнесу в місті Полтава, перешкоди для бізнесу щодо виходу на ринок Європейського Союзу, шляхи налагодження механізму співпраці. Обговорювали проблему подальшого існування виробничих територій міста та їх інвестиційної привабливості. Конкретні результати напрацювань та співпраці європейського та полтавського бізнесу зможемо відчути вже найближчим часом.

БІЛЬШЕ НОВИН