Eng
69

ПОРАДИ ВІД ПУЕТ: ЯК ПОВЕРНУТИ ІНВЕСТИЦІЇ В ОСВІТУ ЩЕ НАВЧАЮЧИСЬ

Переважна більшість відомих успішних вітчизняних та закордонних бізнесменів наголошують, що найбільш ефективний вид інвестицій — в освіту. Саме такі інвестиції дають найвищі дивіденди: у вигляді високих заробітних плат, прибутків з власної справи, тощо. При цьому повернути вкладені в освіту кошти можна ще навчаючись в університеті. Принаймні, в ПУЕТ.

Зробити це можна різними шляхами:

По-перше, здобути стипендію університету. Таку можливість (у розмірі річної вартості навчання) мають навіть абітурієнти із середнім балом ЗНО 180+. За умови навчання на «відмінно» такі вступники отримують її до завершення бакалаврату. Відмінники та студенти-активісти мають право на стипендії вченої ради та ректорату університету, Укоопспілки, Полтавської міської ради, національної стипендіальної програми «Завтра.UA».

По-друге, виборювати стипендію від наших європейських партнерів за програмою Еразмус+ (29 університетів) у розмірі 800-900 EUR на місяць, або за програмою уряду Туреччини Mevlana (5 університетів).

По-третє, щорічні практики та стажування за кордоном і в Україні, від 2 (обов’язкових) — до 5 місяців, оскільки теоретичне навчання у ПУЕТ для студентів 2-4 курсів розпочинається з 1 жовтня, а закінчують його на 1-3 курсах 1 травня. Орієнтовний розмір місячної заробітної плати: в Україні від 8-10 тис. грн., Болгарії — від 350 EUR, Туреччині — від 450 EUR, Польщі — від 750 EUR, Німеччині — від 1500, США — від 2000$. Далі розраховуйте самі.

По-четвертепобувавши на закордонних стажуваннях, розширивши свій світогляд, накопивши первинний капітал, багато студентів відкривають власну справу. Для їх підтримки в університеті створено Молодіжний бізнес центр, який допомагає втілити бізнес-ідеї молоді у реальність. Відтак, студенти отримують не лише джерело постійної стурбованості, а й перших прибутків.

По-п’яте, ПУЕТ є сталим регіональним партнером грантових програм для малого бізнесу ЄБРР, інших установ Європейського Союзу. Наприклад, Creative Spark Big Idea Challenge — міжнародний конкурс програми Британської Ради Creative Spark для молодих підприємців. Вони відкривають не лише можливості навчання, а й фінансування найбільш переконливих проєктів.

По-шосте, в університеті створені максимально комфортні умови для можливості поєднання навчання та працевлаштування: це й 100% забезпеченість дистанційними курсами, гнучкий графік навчання, можливість навчання за індивідуальними планом, тощо.

Існують також можливості частково повертати кошти, що витрачені на вищу освіту:

– податкова знижка на навчання (кожен студент має таке право);

– знижки на проживання у гуртожитку, інші пільги від університету для студентського активу.

Всі ці ресурси відкриті для студентів ПУЕТ і вони активно ними користуються.

БІЛЬШЕ НОВИН