Eng
34

Психологічна підтримка та відкриття власної справи: чому навчають у Центрі освіти дорослих у Полтаві

У Полтаві понад десять років діє Центр освіти дорослих. Працює він в обласному центрі на базі Полтавського університету економіки та торгівлі. Створили його у партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів.

Про це Суспільному розповіла комунікаційна експертка Представництва в Україні Вікторія Сорокун.

Навчають у Центрі охочих безплатно. Від початку повномасштабної війни особливу увагу команда спеціалістів приділяє вразливим категоріям громадян. Це – внутрішньо переміщені особи, ветерани, ветеранки та члени їхніх родин, члени родин загиблих, безвісти зниклих, матері у декреті та люди з інвалідністю. Як розповіла виконавча директорка центру Світлана Нестуля, нині майже всі вразливі категорії людей потребують психологічної підтримки.

«Організовуємо для них максимально корисні можливості. Від індивідуальних консультацій психологів до груп психологічного розвантаження, включно з арт терапією та роботою з тілом. Це – йога, скандинавська ходьба, хореографія тощо. А курси професійного спрямування пропонуємо такі, щоб люди отримали достатньо знань та навичок для самозайнятості та могли утримувати себе і родину», – розповіла Світлана Нестуля.

Також у центрі людям пропонують безплатно навчитися новій справі. Серед популярних курсів – “Крій та шиття”, “Кухар-кондитер”, “Кондитерська майстерність”, “Інтернет-магазин з нуля”, “SMM”, “Графічний дизайн”. Із початком повномасштабної війни скоригували й запити на освіту – людей навчають надавати першу медичну допомогу, управляти дронами.

«Якщо проєкт спрямований на підтримку ВПО, ветеранів та членів їх родин, його керівником має бути людина, яка знає проблеми людей з власного життєвого досвіду. Якщо йдеться про підтримку, керівником такого проєкту обираємо людину, яка знає проблеми ветеранів», – пояснює директорка Центру.

За матеріалами інтернет-видання “Суспільне Полтава”

БІЛЬШЕ НОВИН