Eng
109

ПУЕТ учасник розвитку кластерного руху на Полтавщині

3 квітня 2024 року науковці, представники бізнес-спільнот, регіональної та місцевих влад, власники бізнесу обговорили кластерний розвиток нашого регіону на круглому столі «Розвиток кластерного руху Полтавщини».

Основною метою круглого столу став початок системної роботи з формування та розгортання мережі галузевих та міжгалузевих кластерів в Полтавській області, що сприятиме прозорому залученню додаткових інвестицій, втіленню нових інноваційних та стратегічно важливих проектів, збільшенню обсягів експорту та створенню нових робочих місць.

Ініціаторами круглого столу виступили – ГС «Науковий Кластер «Наукові Парки України» у партнерстві з Українським Кластерним Альянсом, Міжнародним Центром Стратегічного Партнерства. Захід відбувся в Полтавському державному аграрному університеті за підтримки Полтавської ОВА та Полтавського Інвестиційного Клубу.

Полтавський університет економіки і торгівлі на заході представляв проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Манжура. Спікери Сергій Опря – Президент ГС «Міжнародний Візійний Інститут Стратегічного Партнерства», Олександр Юрчак – співзасновник та СЕО Українського Кластерного Альянсу, Михайло Романов – Голова Правління Української Мережі Бізнес-Янголів та Інвесторів, Сергій Коваленко – Голова Агрокластеру «Грант» поділилися своїм досвідом розвитку кластерного руху в різних регіонах України, представили успішні кейси кластеризації в різних сферах, запропонували візію екосистеми регіону та перспективні галузі Полтавщини для організації кластерів.  

Під час жвавої дискусії учасники круглого столу напрацювали план дій на 2024-2025 роки щодо розвитку кластерного руху на Полтавщині; відзначили необхідність залучення до формування кластерної мережі різних стейкхолдерів: бізнес, владу, наукову спільноту університетів, бізнесові та громадські об’єднання; визначили проблеми і ризики при створенні кластерів та що необхідно для їх успішного функціонування.

Докладаємо спільні зусилля для того, щоб кластерний рух на Полтавщині став потужним драйвером розвитку нашого регіону. 

60
БІЛЬШЕ НОВИН