Eng
847

Різдвяний благодійний ярмарок у Полтавському університеті економіки і торгівлі

Традиційно в Полтавському університеті економіки і торгівлі в День Святого Миколая відбувся благодійний Різдвяний ярмарок. Ідея відзначити різдвяно-новорічні свята благодійною справою належала волонтерському і науковому секторам Студентської ради ПУЕТ. Це вже третій цьогорічний благодійний захід. У червні студенти організували і провели Благодійний студентський ярТрадиційно в Полтавському університеті економіки і торгівлі в День Святого Миколая відбувся благодійний Різдвяний ярмарок. Ідея відзначити різдвяно-новорічні свята благодійною справою належала волонтерському і науковому секторам Студентської ради ПУЕТ. Це вже третій цьогорічний благодійний захід. У червні студенти організували і провели Благодійний студентський ярмарок до Дня захисту дітей. Зібрані на ньому кошті передали внутрішньо переміщеним дітям,  які живуть в гуртожитку ПУЕТ. На Покровському благодійному ярмарку організатори вторгували більше 25 тисяч гривень, одну частину з яких перерахували на потреби ЗСУ, а іншу – на реабілітацію онкохворого студента. Виторг Різдвяного благодійного ярмарку (більше 15 тисяч гривень) Студентська рада перекаже на потреби спецпідрозділу «Кракен» Міністерства оборони України та одного з дитячих будинків Полтави. Таким чином, студентська молодь долучається до участі в громадському житті.

«В такі дні ми оцінюємо те, що зробили до і плануємо зробити після.  І дуже знаково,  що сьогодні День святого Миколая збігся з Днем Збройних сил України.  Саме завдяки їм ми можемо святкувати ці дні тут, в мирній Полтаві. Я  бажаю, щоб це відчуття спокою стало відчуттям кожного в кожному куточку нашої України. І хай в цьому допомагає св. Миколай. Але пам’ятаймо, що найбільші  дива ми творимо своїми руками. Тому, допомагаймо Збройним силам України. Щирість таких намірів засвідчує і сьогоднішній благодійний ярмарок, присвячена цим двом везначним датам, знаковим подіям в житті українського народу. Вітаю вас з цими святами. Я бажаю незаспокоєності. Бажаю, щоб всі наші найзаповітніші мрії, а серед них є одна спільна для всіх українців, щоб вони здійснилися наступного року», – говорить доктор історичних наук, професор, ректор ПУЕТ, Олексій Нестуля.

В холі, де відбувся Різдвяний благодійний ярмарок, лунала святкова музика. На гостей Різдвяного дійства чекали не тільки смаколики, а й цікава розважальна програма. Пісні, театральне шоу і наукова магія. Цьогоріч організатори обрали квінтесенцією заходу відому казку «Снігова королева», в якій маленькій дівчинці, на ім’я Герда доводиться подолати багато перепон, щоб знайти свого брата Кая. Так і в житті – світло обов’язково переможе темряву, а добро – зло. Але для цього варто докласти зусилля. За аналогією – для Перемоги над окупантами маємо всі допомагати Збройним Силам України!

 «Перші студентські благодійні ярмарки ми організовували разом з проректором з науково-педагогічної роботи ПУЕТ – Олександром Манжурою. Ми навчили їх, як це робити. А далі вони вже самостійно готують. Їм це подобається. Креативлять на повну! Такі ярмарки формують молодь з активною громадянською позицією, але вони формують і їхні soft skills, як майбутніх працівників. Зокрема, це і організаційні навички, комунікаційні навички, вміння зробити презентацію, організувати продаж. Такі практичні кейси дають навіть більше, ніж теоретичне навчання», –   ділиться своїми роздумами директорка Навчально-наукового інституту денної освіти ПУЕТ, Аліна Ткаченко.

Підготовлені студентами презентації вражали – солодкі новорічні іграшки, на вигляд справжні ялинки виявилися імбирними пряниками, запашні та яскраві традиційні українські і європейські смаколики. Так, на приклад, студентка кафедри «Технологія харчового виробництва і ресторанного бізнесу» ПУЕТ, фіналістка Всеукраїнського конкурсу кулінарів, Юлія Подойнік представила унікальну за своєю рецептурою і красою різдвяну випічку. До речі, майбутні фахівці з харчових технологій зібрали найбільше коштів (майже 6 тисяч гривень). Майбутній маркетолог Валерія Торяник запропонувала гостям унікальні вироби з бісеру та сучасні авторські моделі літнього одягу.

«Особисто для мене участь в благодійному ярмарку – це моя причетність до волонтерського руху ПУЕТ, моя часточка внеску до Перемоги. Це не тільки корисно, а й почесно!», –  ділиться враженнями від участі в Різдвяному благодійному студентському ярмарку першокурсник Михайло Тодоров.

Волонтерський рух в Полтавському університеті економіки і торгівлі має давні традиції. Тож, символічно, що під час Різдвяного благодійного студентського ярмарку депутатка Полтавської обласної ради VIII скликання, професорка, доцентка кафедри менеджменту ПУЕТ – Яніна Барибіна передала вітання колективу університету від депутатського корпусу ОР. Також Яніна Барибіна вручила Подяки Полтавської обласної ради колективу Полтавського університету економіки і торгівлі в особі ректора Олексія Олексійовича Нестулі «за активну волонтерську діяльність та надання всебічної допомоги українським військовим, особам, які постраждали внаслідок російської військової агресії, організацію якісного освітнього процесу та з нагоди Міжнародного Дня волонтера». Відзнаки Полтавської обласної ради також отримали представники Студентської ради ПУЕТ і волонтери закладу.

БІЛЬШЕ НОВИН