Eng

44

Розвиваємо туризм разом: Полтавський університет економіки і торгівлі об’єднав кращих експертів України з розвитку туризму

27 жовтня 2020 року Полтавський університет економіки і торгівлі об’єднав кращих експертів України з розвитку туризму. Так, відбувся онлайн-семінар «Кращі кейси регіональних туристичних організацій України».

Захід став заключним у рамках Марафону підтримки підприємництва на виконання Програми «Бізнес-Влада-Наука» Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради.

Учасниками заходу стали представники не лише м.  Полтава, але й інших регіонів.  Серед учасників: представники туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, перевізників, музеїв, театрів, IT-компаній, які використовують діджитал-продукти в туризмі, виробників сувенірів та інші зацікавлені в розвитку туризму. 

До заходу приєдналася Віта Клименко, директорка Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради.

Семінар відкрив Іван Ліптуга, Президент Національної туристичної організації.

Зазначимо, що в Україні вже функціонує Національна туристична організація (НТО), до якої входять регіональні туристичні організації. НТО України створила спеціальний науково-консультаційний орган – Мережу Знань. Спеціалісти Мережі Знань збирають і поширюють практичні навички, задля сталого розвитку туризму в Україні. До складу входить 40 представників та 25 закладів освіти, серед яких і Полтавський університет економіки і торгівлі.

Іван Ліптуга презентував концепцію Національної туристичної організації та зазначив роль регіональних і локальних туристичних організацій у розвитку регіону як туристичного. Продемонстровані напрацювання щодо створення регіональної та локальних туристичних організацій Полтавщини, які стануть драйвером розвитку регіону.

Яніна Барибіна,  кандидатка економічних наук, доцентка Полтавського університету економіки і торгівлі, регіональна координаторка з розвитку мережі Green Ways Ukraine, зазначила про необхідність розвитку туризму на Полтавщині, лідерство в туризмі на основі інтерпретації культурної та природньої спадщини, але за умови кооперації, координації, колаборації та комунікації між владою, бізнесом, освітнім та громадським секторами.

Після розпочалися презентації кращих кейсів туристичних регіональних організацій, зокрема, міст Тернополя, Чернігова, Дніпра, Херсону.

  • Тарас Ковальчук, радник міського голови з питань розвитку туризму, м. Тернопіль, презентуючи туристичні переваги міста зазначив про вигоди від об’єднання бізнесу для розвитку міста.
  • Катерина Литвин, начальниця відділу туризму та промоції Чернігівської міської ради, поділилася досвідом взаємовигідної співпраці міської влади з усіма зацікавленими у створенні якісних туристичних продуктів.
  • Ганна Колєда, начальниця відділу туризму КП «Агентство розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради, голова Dnipro Tourism Association, змотивувала своєю презентацією всіх учасників та поділилася успішним досвідом комерціалізації туристичних об’єктів міста Дніпра.
  • Павло Білецький, президент РТО «Туризм Херсону», співзасновник Центру туризму та пригод ХЕРСon, закликав бізнес-середовища до диверсифікації діяльності через туризм та пошуку спільних векторів розвитку стейкхолдерів.

Усі спікери зазначали про необхідність розвитку внутрішнього туризму, створення локальних туристичних продуктів, особливо в умовах COVID-19.

  • Олена Мотузенко, національна експертка проєкту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», презентувала можливості гастрономічного туризму на Полтавщині,  беручи за основу напрацювання проєктів «Дороги вина та смаку Бессарабії», «Дороги вина та смаку Закарпаття».

Наприкінці заходу всі присутні обговорили перспективи розвитку регіональної туристичної організації Полтавщини, можливості й перспективи співпраці представників влади, бізнесу, освіти та громадського сектору.

Під час заходу всі учасники мали змогу поставити питання спікерам. Після форуму всі учасники отримали електронні сертифікати та інформаційні матеріали.

Додамо, що Полтавський університет економіки і торгівлі постійно пропонує освітні програми на запит туристичного бізнесу та вже провів серію заходів: Школа гідів ПУЕТ, тренінги для туристичного сектору за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, навчальний тренінг «Посилення спроможності туристичного бізнесу через використання культурно-природної спадщини (створення програм інтерпретації)».

65
БІЛЬШЕ НОВИН