Eng

22

Споживча освіта – європейський тренд

У Європейському Союзі необхідність споживчої освіти усвідомили ще в 1971 році, коли була прийнята резолюція Ради Європи «Про освіту споживача у школі». На жаль, у вітчизняних школах не передбачено окремої навчальної дисципліни, яка б навчала засадам консьюмеризму. Учням пропонують лише окремі теми. Проте, ураховуючи, що в рамках євроінтеграції в нашій державі схвалена  Концепція державної політики у сфері захисту прав споживачів, споживча освіта стає дедалі актуальнішою.

15 березня у світі відзначають Всесвітній день захисту прав споживачів. У зв’язку із цим викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі розпочали флешмоб «Хочу жити в якісному світі». Мета якого є проведення просвітницьких заходів у школах, де учням розкажуть про найшкідливіші продукти харчування для школярів та навчать визначати якість товарів у домашніх умовах. 

Учням розповідають, на що звертати увагу під час вибору товару, які краще не купувати взагалі, де шукати інформацію про товар і як визначити його якість удома, застосовуючи доступні реактиви такі, як йод, сода, холодна вода, спирт, лакмусові папірці тощо. Учням пропонують визначити наявність барвників у соках та напоях, наявність харчових добавок у сирках та ковбасах, наявність фуксину в сосисках, сторонніх домішок у чаї, тощо. Фахівці також розповідають школярам про склад та вплив на здоров’я дітей і підлітків таких продуктів, як сухарики, газовані напої, чіпси й енергетичні напої.

Перший захід було проведено в Розсошенській гімназії (викладачі Котова З. Я. та Хмельницька Є. В.), також акцію вже провели в Полтавській  загальноосвітній школі № 4 (Гнітій Н. В. та Кобищан А. Д.) та Полтавській загальноосвітній  школі № 27 (Басова Ю. О. та Рачинська З. П.), на черзі – Полтавська гімназія  № 14, а також інші школи м. Полтава. Загалом бажання долучитися до акції виявили вже понад 10 шкіл.

68
БІЛЬШЕ НОВИН