Eng

45

Студентка ПУЕТ долучилася до проєкту Active Citizens Camp у рамках програми House of Europe

Студентка 2 курсу спеціальності Маркетинг Анна Йосипенко пройшла конкурсний відбір та взяла участь в Active Citizens Camp, що проходив за підтримки Британської Ради в Україні в рамках програми House of Europe.  Це п’ятиденний захід за програмою «Активні Громадяни». Метою програми є розвиток в учасників навиків лідерства, міжкультурного діалогу, компетенції у сфері сталості та розвитку своїх громад. Табір зібрав молодіжних лідерів із різних областей України й надав простір для нетворкінгу. У програмі табору передбачено знайомство з місцевим самоврядуванням, бізнесом і громадськими активістами.

Анна Йосипенко ділиться своїми враженнями від заходу:

«Це Проєкт від Британської Ради «Табір Активних Громадян», що реалізується протягом 5 днів (3–7лютого 2020 р.) у місті Суми для людей, які прагнуть нового та хочуть змінити цей світ на краще. Був досить жорсткий відбір – з понад 140 учасників пройшло 37 найамбіційніших із 18 областей України. Щоб дістатися до місця призначення, всі учасники разом подолали 14 358 км. Проєкт надає унікальні можливості: лекції від найкращих фасилітаторів; мотивуючі тренінги, які змінюють тебе і твоє бачення світу загалом; знайомство з містом Суми за допомогою захопливих квестів; нові знайомства та крута команда; історії відомих сумчан за філіжанкою кави, від яких стигне кров; безцінні знання та навички… Тож, що я для себе запам’ятала

Що потрібно для того, щоб бути активним  громадянином?

Начебто все просто:

 1. Бути свідомим
 2. Щось робити
 3. Для когось робити

Здається просто, але…

Для того щоб бути справжнім громадянином потрібно бажання змінювати та вміти співпрацювати. Для повного розуміння цього поняття ми, учасники школи активних громадян, пройшли 4 блоки:

 1. Я і моя ідентичність
 2. Ти і я: діалог
 3. Ми – громада
 4. Планування та реалізація

Як виявилося, для того щоб щось реалізовувати та творити, потрібно:

 • по-перше, розуміти себе, свої бажання та сильні й слабкі сторони
 • по-друге, розуміти свої цінності та цінності людей, які тебе оточують
 • по-третє, вміти говорити та домовлятися
 • по-четверте, розробити чіткий план та реалізовувати задумане.

За п’ять днів програми учасники мали змогу познайомитися із чудовими людьми, які вже досягли певних вершин й готові ділитися своїм досвідом. Вони – це махіни, ракети, вогні Сум, які реалізують та розвивають свої ідеї.

Я впевнена, що кожен з учасників після повернення до своєї громади зможе реалізувати свої проєкти та стане трансформатором своїх міст!

Це було круто!»

БІЛЬШЕ НОВИН