Студенти-філологи відвідали літературно-меморіальні музеї Полтави
18 травня, у міжнародний день музеїв студенти другого та третього курсів спеціальності 035 Філологія Полтавського університету економіки і торгівлі зі старшим викладачем кафедри української, іноземних мов та перекладу Опанасенко Вікторією Вікторівною відвідали літературно-меморіальні музеї Полтави: Полтавський літературно-меморіальний музей І. Котляревського і його філіал – Музей-садибу І. П. Котляревського, Полтавський літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка та Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного.
Міжнародний день музеїв – день великої культурної спадщини і самоідентифікації українців. Свято засновано в 1977 році рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв. У цей день більшість музеїв в усьому світі пропонують безоплатне відвідування для всіх охочих. Така традиція покликана популяризувати відвідування музеїв населенням.
У сучасному світі музеї є скарбницею історичної та культурної спадщини. Вони залишаються центром активного літературно-мистецького спілкування, а також збереження історично-літературної спадщини для нинішніх і майбутніх поколінь. Це те, без чого неможливі спадкоємність і розвиток культури.
У міжнародний день музеїв у Полтаві в режимі «дня відкритих дверей» цього року працювали п’ять музеїв, три з яких –літературно-меморіальні. Головною особливістю таких музеїв є меморіальність будинків письменників, у яких вони розміщені. Окрім того, специфіка цих музеїв зумовлена самою літературою як видом мистецтва. Література створює ментальні образи і, на відміну від образотворчого мистецтва, не виявляє емоції у наочний спосіб, доступний для споглядання.
Літературна карта Полтавської області – різнобарвна й надзвичайно багата на імена та події. З-поміж видатних полтавців – письменник, поет, драматург, зачинатель сучасної української літератури І. Котляревський; письменник-класик, драматург Панас Мирний, а також його брат, письменник і літературний критик І. Білик; поет та байкар Л. Глібов; публіцист, історик, літературознавець, фольклорист М. Драгоманов, і його сестра, письменниця етнограф, мати Лесі Українки Олена Пчілка; поет, байкар, філософ Г. Сковорода; поет та байкар Є. Гребінка; письменник-сатирик, гуморист Остап Вишня і ще десятки видатних українських письменників та літературознавців.
Літературно-меморіальні музеї Полтави можуть найповніше представити інформацію про літературне життя міста й області, біографічні та фотодокументальні матеріали про письменників-земляків. Тож відвідування таких музеїв студентами значно розширює їх інтелектуальний і культурний світогляд. Для майбутніх фахівців із філології та перекладу це ще й можливість збагатити свої знання, які неодмінно знадобляться у подальшій професійній діяльності.