Eng

29

У ПОЛТАВІ ПРОВЕЛИ ОСВІТНІЙ ІНТЕРНЕТ-ІВЕНТ

На базі Полтавського університету економіки і торгівлі говорили про «Сучасні освітні практики як засіб інновацій у період дистанційного навчання». Співорганізаторами заходу виступили освітянська громадська організація «НОВІ» та Центр STEAM-освіти Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради.

Захід проводять у форматі онлайн. Він об’єднав понад 500 освітян з різних куточків України, змотивованих на опанування кращих сучасних освітніх інноваційних технологій та практик. Відкрив Івент доктор історичних наук, професор, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля і розповів про досягнення вишу. 

Олексій Нестуля, доктор історичних наук, професор, ректор ПУЕТ 

– Наші програми практикоорієнтовані і ставлять за мету досягти тієї місії унівіерситету, яка сформульована лаконічно, разом до професійної досконалості та життєвого успіху кожного заради процвітання України. Оце разом воно має об’єднати і викладачів, і спіробітників, і студентів, аби кожен з них сприяв саморозвитку, самореалізації один одного.

Він зазначив, що цим заходом розпочинається цикл Інтернет-активностей, спрямованих на залучення кращих освітян задля компетентісного зростання вчительської громади міста, області, країни.

У ролі спікерів – фіналісти премії Global Teacher Prize Ukraine, науковці та практики в галузі педагогіки. 

Сергій Зайцев, директор КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради»

– Дистанційна форма навчання, або ж використання технологій дистанційного навчання, потрібне для того, аби забезпечити право дітей на освіту. Тому ми зараз говоримо про онлайн-застосунки та те, що ми можемо робити, знаходячись в режимі онлайн 24 на 7. Тому, буде корисно всім педагогам без винятку. Чи-то заклади дошкільної освіти, чи закладів загальної середньої освіти. Як надавати ці послуги в умовах адаптивного карантину чи пандемії.

Мета заходу – ознайомити учасників із сучасними освітніми інноваційними технологіями та практичним досвідом їх використання під час організації змішаного навчання.

Юрій Матвієнко, проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ 

– Вчитель не лише повинен застосовувати в цей складний для вчительства період освітні інновації, нові технології, нове програмне забезпечення, нові методики, він ще й повинен бути носієм цих інновацій, бо він для учнів має бути сучасним та цікавим. І сьогодні вчительство України має познайомитися з кращими практиками.

Захід тривав понад три години, під час яких учасники дізнавалися корисну та практичну інформацію про: онлайн сервіси для освітян, різноманітні застосунки для інтернет-комунікацій та організації навчального процесу школярів. На цьому зупинятися не планують. Тематику наступних Інтернет-зустрічей визначатимуть самі слухачі. 

Телеканал «Центральний»

БІЛЬШЕ НОВИН