У Полтавському університеті економіки і торгівлі стартував новий навчальний рік 2024/2025 для слухачів Університету третього віку
У Великій актовій залі ПУЕТ, з нагоди початку нового навчального року в Університеті третього віку, зібралися найактивніші представники поважного віку Полтавської громади. Слухачі УТВ, найстаршій з яких нині виповнилося 90 років, знову сіли за парти, щоб вивчати іноземні мови, історію, корисний менеджмент, краєзнавство, комп’ютерні технології, хімію, етикет, психологію, економіку, основи здорового способу життя…
Цей унікальний соціально-освітній Проєкт Полтавський університет економіки і торгівлі реалізовує вже сьомий рік за підтримки Полтавської міської ради. Мета – навчання протягом усього життя та підтримка фізичних, психологічних і соціальних здібностей громадян віком 60+. Нині полтавський Університет третього віку – відомий далеко за межами України, є дійсним членом Асоціації університетів третього віку України. А на початку діяльності УТВ, згадує доктор історичних наук, професор, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, Олексій Нестуля, багато хто з можновладців не вірив в успіх ідеї.
«Перші 2-3 роки ми переконували Полтавську громаду і місцеву владу, що університет третього віку – це не чиясь забаганка, а те, без чого сучасне місто не може існувати. І мені дуже приємно, що сьогодні це усвідомлення є на усіх рівнях влади – районної, міської та обласної. І я щиро вдячний за це!
Потім ми завойовували авторитет в Україні. Свідченням цього є перші місця на всеукраїнських конкурсах для людей поважного віку. Можливо, навіть переконливішим визнанням для мене стало запрошення засновниці Університету третього віку, директорки ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» – Світлани Нестулі, як менторки, лекторки і коуча для лідерів територіальних громад Київської області. Сьогодні ми вшановуватимемо і слухачів УТВ, які досягли визнання на міжнародних змаганнях у Луцьку. Шановні друзі, моє щире пошанування вам, захоплення вами і успіхів у новому навчальному році!», – зазначив у своїй промові ректор ПУЕТ, Олексій Нестуля.
Університет третього віку, що діє на базі ПУЕТ, на думку заступника начальника Полтавської обласної військової адміністрації, Антона Чубенка, має, насамперед, євроінтеграційну місію. Адже освіта протягом життя – це дуже важливо не тільки для слухачів УТВ, а й для громади, в якій вони живуть.
«Людей поважного віку інтегрують у суспільство – навчають користуватися сучасними ґаджетами, надають юридичні консультації, розповідають про принципи здорового життя. Тут є справжні рекордсмени, які, попри дуже поважний вік, залишаються активними. Вони є прикладом для нас усіх», – наголосив Антон Чубенко.
Антон Григорович також виконав почесну місію – нагородив грамотами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації команду «НЕПОСИДЮЧІ ПОЛТАВЦІ» Університету третього віку ПУЕТ. Ця нагорода – за участь у VII Міжнародному фестивалі літньої Сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я» для людей поважного віку, що відбулася у місті Луцьк, у серпні 2024 року та за перемогу в «ЕКО-КВЕСТІ». Також грамотами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації відзначили Віту Іванівну Тереховську – кураторку, викладачку Університету третього віку, організаторку команди «Непосидючі полтавці». Інну Петрівну Чайку – кураторку і викладачку Університету третього віку. Інну Костянтинівну Кукленко – найповажнішу за віком учасницю команди «Непосидючі полтавці» Університету третього віку, переселенку з Лисичанська, яка є прикладом завзятості та незламності для команди!
Університет третього віку ПУЕТ і його «студенти», вважає перший заступник міського голови Полтави, Валерій Пархоменко, є яскравим прикладом надзвичайної сили волі і незламності духу. Адже серед слухачів поважного віку є багато ВПО, яким довелося інтегруватися в новій громаді.
«Ви – приклад і для молоді, і для своїх ровесників. Дякую ректору ПУЕТ – Олексію Нестулі і засновниці Університету третього віку – Світлані Нестулі, що ви не тільки створили цей Проєкт, а переконали депутатський корпус в його надзвичайній актуальності. Завдяки цьому Полтаву знають на міжнародному рівні. Тому, ми підтримуватимемо цей соціально-освітній Проєкт, адже він спрямований на людей», – сказав Валерій Пархоменко.
Почесними грамотами Виконавчого комітету Полтавської міської ради за вагомий внесок у розвиток Полтавської громади, активну громадянську позицію, спортивну звитягу, успішне представлення міста Полтави на VII Міжнародному фестивалі літньої Сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я» для людей поважного віку в місті Луцьк отримали:
- Валентина Григорівна Бокаєнко – учасниця команди «Непосидючі полтавці» слухачів «Університету третього віку». Валентина Григорівна, здобула перемогу та золоту медаль у спортивному змаганні з бігу на 500 м, друге місце і срібну медаль у спортивному змаганні з бігу на 60 м, третє призове місце та бронзову медаль у спортивному змаганні зі штовхання ядра у віковій категорії 70+.
- Ірина Юріївна Домненко, учасниця команди «Непосидючі полтавці» слухачів «Університету третього віку». Ірина Юріївна виборола перемогу та золоту медаль у спортивному змаганні з бігу 500 м, а також срібну медаль за друге місце в спортивному змаганні з велоспорту – велофігур у своїй віковій категорії 60+ .
- Тарас Петрович Стегній, учасник команди «Непосидючі полтавці» слухачів «Університету третього віку». Тарас Петрович посів друге місце і має срібну медаль у спортивному змаганні з велоспорту – велофігур у своїй віковій категорії 70+.
- Тетяна Михайлівна Кудрявцева, учасниця команди «Непосидючі полтавці» слухачів «Університету третього віку». Тетяна Михайлівна здобула бронзову медаль за третє місце в спортивному змаганні з настільного тенісу у своїй віковій категорії 60+.
- Надія Михайлівна Жилкіна, учасниця команди «Непосидючі полтавці». Вона виграла третє призове місце та бронзову медаль у спортивному змаганні з настільного тенісу у своїй віковій категорії 60+.
Дипломами Інституту розвитку міста за представлення міста Полтава на VІІ Міжнародній Сеньйоріаді «Спорт для всіх заради здоров’я» нагородили: Миколу Васильовича Гвоздика, Аллу Павлівну Піскун-Діхтенко, Ірину Миколаївну Литвиненко, Любов Миколаївну Ткаченко, Ольгу Миколаївну Сиротенко, Наталію Сергіївну Захарчишину, Наталію Миколаївну Кулик, Наталію Михайлівну Олійник, Ірину Степанівну Ларіну, Анатолія Олександровича Чумака, Петра Миколайовича Горбаня.
Музичну частину урочистостей ведучі розпочали щирими словами вдячності на адресу військових ЗСУ, які нині тримають кордони та пильнують небо. І завдяки відвазі яких, власне, стало можливим проведення свята Університету третього віку. Потім присутні мали змогу насолодитися прекрасною концертною програмою наших давніх друзів – артистів міського духового оркестру «Полтава» – колективу, який є Лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів і який постійно надає доброчинну допомогу та організовує благодійні концерти для різних верств населення нашого міста і за його межами. Художній керівник та головний диригент – заслужений артист України Едуард Головашич. Солісти – Анна Богданова та Віктор Щербаков.
Новий навчальний рік в Університеті третього віку стартував. Відсьогодні «студенти» 60+ знову отримуватимуть необхідні для повноцінного життя в сучасному світі знання та розкриють в собі таланти, на розвиток яких раніше банально не вистачало часу. Отже, через безперервну освіту до сталого розвитку!