Eng
231

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися фінальні змагання Фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука

У фіналі 10 кращих шкільних команд Полтавщини, які успішно пройшли півфінальні відбіркові тури, демонстрували свої навички пілотування та програмування навчальних квадрокоптерів.

Змагання передбачали два етапи: пілотування на Дрон-арені Освітнього центру повітряної робототехніки Полтавського університету економіки і торгівлі та складання програми для автономного виконання дроном польотного завдання.

Крім того, для усіх охочих, зокрема, й вболівальників, було проведено змагання із вправності пілотування в симуляторі FPV-дронів на професійних пультах. 

Відкрив змагання доктор історичних наук, професор, ректор ПУЕТ – Олексій Нестуля:

«Дуже приємно, що Фестиваль повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука викликав таку зацікавленість з боку молоді, освітян, очільників навчальних закладів і керівництва області. Я не можу навіть передати ту атмосферу творчості, взаємодопомоги, захоплення, що панувала на Дрон-арені Полтавського університету економіки і торгівлі під час підготовки до турніру. Активне опановування школярами основ робототехніки, без сумніву, сприятиме розвитку і впровадженню новітніх технологій у різних сферах життєдіяльності нашого суспільства. Я пишаюся тим, що у нас в області так багато учнів, які думають про майбутнє своє власне і нашої країни»

Серед почесних гостей Фестивалю – заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації – Антон Чубенко, заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) – Володимир Когут, директор Департаменту освіти і науки ПОВА – Євген Кончаковський. 

Ініціювали та організували фестиваль Полтавський університет економіки і торгівлі, Полтавська академія неперервної освіти імені М. Остроградського і компанія «2D3D».  Спонсорську підтримку Фестивалю надала відома в Україні компанія, яка є флагманом із впровадження робототехнічних рішень – “Konsort”.

По суті, цей проєкт – результат співпраці освітянської спільноти та бізнесу,  наочна демонстрація активного впровадження STEAM-технологій, робототехніки в освітній процес та реалізація практико-орієнтовного підходу до навчання.

З-поміж десяти команд-фіналістів перемогу здобули пілоти «RobotMaster» Супрунівського навчально-виховного комплексу Полтавської міської ради.

На другому місці – команда «Sprite» Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради.

Третє місце – у команди «Єноти» гімназії №25 Полтавської міської ради. Грамоти та цінні подарунки від компанії “2D3D” та “Konsort” отримали не лише призери Фестивалю, а й кращий пілот, яким став учень Супрунівського НВК Манжос Ростислав та кращий пілот FPV-дроном в симуляторі – вихованець Академії робототехніки ПУЕТ Лучезар Мироненко.  

Фестиваль повітряної робототехніки присвячений пам’яті молодого сержанта, оператора-розвідника 116-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України, почесному громадянину Полтави, ім’ям якого віднедавна перейменовано одну з вулиць Полтави,  Юліана Матвійчука. 

БІЛЬШЕ НОВИН