Eng
1395

У ПУЕТ  нагородили переможців Полтавського молодіжного фестивалю реклами

Полтавський молодіжний фестиваль реклами – проєкт, що всьоме реалізовує кафедра маркетингу та Навчально-науковий інститут денної освіти ПУЕТ. Мета фестивалю – підвищити обізнаність молоді в питаннях соціальної культури, зменшити  рівень соціального тиску та сформувати у підлітків здатність протистояти негативним соціальним явищам в суспільстві.

«Реклама займає дуже багато нашого часу – ми бачимо і чуємо її по радіо, в соціальних мережах. Дуже важливо створювати якісну рекламу, яка б не порушувала принципів усталених в суспільстві, гендерної рівності, не ображала б. Натомість, була б соціально значимою. І мені дуже приємно, що саме Полтавський університет економіки і торгівлі став першим і на сьогодні єдиним в Полтавській області ЗВО, який організував Фестиваль реклами такого рівня. Ми залишаємося в цьому провайдерами і лідерами. І дуже класно, що беруть участь школярі,  адже таким чином ми їх залучаємо, щоб вони замислилися над проблемою. Вони не просто говорять про них, а закликають боротися з насиллям, булінгом, просувають патріотичне виховання», – наголошує Аліна Ткаченко, директорка Науково-дослідного інституту денного навчання ПУЕТ, член журі.

Цьогоріч на конкурс надійшли 48 заявок від 18 закладів середньої освіти І-ІІ ступенів міста Полтава і Полтавської області. Команди подали на конкурс 27 відео робіт: 5 робіт в номінації «Інтернет-реклама», 3 – друкована реклама і 1 реклама з бренд-айдентики. Гасло форуму: «Україна – країна креативних дітей».

«Я переглянула всі відео сюжети, всі продукти, розроблені в Інтернет-рекламі, друкарські та бренд-айдентику. Я плакала над тим, що діти бачать так багато горя поряд. І від цього нам, дорослим, сумно. Вдячна за відвертість в роботах. Я бачу, що наша молодь вміє оцінювати процеси навколо них. Цього року школярі говорять про війну – вони її відчувають, вони з нею  не змирилися. Вони тяжіють до суспільства без насилля, з чистою екологією», – говорить Наталія Карпенко,  завідувачка кафедри маркетингу, професорка, д.е.н. фундаторка Полтавського молодіжного фестивалю реклами.

Роботи учасників вражали своєю емоційністю і глибиною. А деякі під час демонстрації викликали у глядачів сльози. Аже практично кожен з нас має серед знайомих і рідних поранених, внутрішньо переміщених чи тих, які віддали своє  життя за Україну. 

«Діти порушують теми, що для нашого суспільства нині є дуже важкими і вразливими – насилля, ролики про війну і про екологію. Тематика робіт змінилася – військовий час. Але найголовніше, як на мою думку, що розвивається патріотизм», – ділиться враженнями від побаченого Надія Коновалова, начальник відділу маркетингу і реклами торгово-розважального центру «Київ», голова журі.

В роботах учасників фестивалю – війна в усіх її проявах: забруднене навколишнє середовище, залишений дім, школярка з вадами слуху, яка не почула сигнал тривоги і не встигла добігти до укриття… Деякі роботи були  пронизані драматизмом.

«Роботи цього року охоплюють ширше коло тематики. На жаль, інколи не вистачає технічних навичок. Але важливо, наскільки глибокі сенси закладені в ті відеороліки», – вважає Богдан Радкевич, керівник креативної агенції, член журі.

Одна з небагатьох робіт, в якій автор продемонстрував позитивну практику – можливості органічного землеробства. Тимур вже сьогодні думає про відбудову України та розвиток її аграрного сектору.

«У мене тато працює агрономом і я дуже багато часу приділяю допомозі батькам. В нашій теплиці вирощуємо екологічно чисті овочі. Це – корисно для здоров’я. Тому, хочу, щоб всі українці мали змогу їсти якісні овочі. Моє відео демонструє, що це реально. Мені дуже сподобалося на Фестивалі реклами. Вже є ідеї  для наступних соціальних роликів. Дякую організаторам за майстер-класи зі створення соціальної реклами, а ПУЕТ – за проведення такого Фестивалю!», – відкриває плани на майбутнє Тимур Пасинчук, з Петрівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Скороходівської селищної ради Полтавського району, Полтавської області.

Участь у Полтавському молодіжному фестивалі реклами, організованому ПУЕТ, взяли і новачки, і ті, які вже не раз демонстрували свої роботи на конкурсі.

«Ми вже вчетверте беремо участь у Полтавському молодіжному фестивалі реклами. Мені приємно, що молодь більше звертає увагу на патріотичне виховання, вшанування пам’яті загиблих, волонтерська допомога, заклики допомагати ЗСУ. Такі фестивалі важливі, адже більшість вільного часу школярі проводять в соціальних мережах. А ці соціальні ролики можна там показувати. Молодці організатори! Ми вдячні за такий досвід. Адже діти побачили, як правильно створювати рекламу. Щоб донести свою думку, треба робити якісну рекламу», – вважає Євгенія Зермакова, педагог-організатор КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області».

Учні від фестивалю в захваті, адже не тільки змогли випробували свою майстерність, як відеографи чи сценаристи, а й знайшли однодумців та надихнулись новими ідеями.

«У нас була соціальна реклама на тему «Життя без насилля». Ми зацікавилися, адже досліджували її, у нас уроки були про це. Ми хотіли донести хлопцям, що їхні кулаки спроможні спричиняти не тільки біль, а й зробити добрі справи. Вони – захисники. Але ми знаємо, що і чоловіки потерпають іноді від жіночого насилля. І на майстер-класах, які організували в ПУЕТ  для учасників фестивалю, нам розповідали про гендерні питання. Тому, наступного року ми спробуємо зняти вже більш гендерно збалансований ролик, –  вже продумує тему для нової роботи Валерія Онищенко, учениця КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області»

«Моя робота про те, що всі українці – супер герої. Особливо ті, які нині воюють на передовій! Це величезна гордість – бути українцем! А ми тут, в тилу, маємо підтримувати ЗСУ!», – резюмує Олексій Войтенко учень КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області».

Кращими з представлених робіт журі визнало у номінації «Відео-реклама»: 1 місце вибороли команди «Марко Українець», infoMIX+, «Юний журналіст», «Healthy Lifestyle». У номінації «Інтернет-реклама»: 1 місце віддали команді Imitation Of  Life. У номінації «Друкована реклама»:1 місце – у команди  «Відчайдушні». У номінації «Бренд-айдентика»: 1 місце посіла команда Intermezzo.

Кожен учасник Полтавського молодіжного фестивалю реклами отримав сертифікат, а переможці – дипломи та цінні подарунки від Полтавського університету економіки і торгівлі.

БІЛЬШЕ НОВИН