Eng

30

У ПУЕТ про якість освіти та її майбутнє

Уже традиційно університет виступив у ролі тієї платформи, на базі якої проходять важливі стратегічні для суспільства та його майбутнього обговорення. Предметом зустрічі цього разу став процес забезпечення якості освіти. Саме це питання є та завжди буде пріоритетним напрямом розвитку не лише нашого університету, а й загалом освіти в Україні. Тож, допомогти школам у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти – основна мета коворкінгу «Створюємо простір якісної освіти разом», організованого та проведеного Державною службою якості освіти України.

З вітальним словом до учасників звернулися організатори заходу та поважні гості, зокрема: Руслан Гурак, Голова Державної служби якості освіти України, Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, Світлана Нестуля, заступник Полтавського міського голови з питань розвитку гуманітарної сфери.

Як зазначив Руслан Гурак, на 2020 рік у Полтавській області заплановано інституційні аудити в семи закладах освіти.

Адже всі учасники заходу – керівники закладів загальної освіти, в яких здійснюватиметься інституційний аудит у 2020-2021 роках, керівники органів управління освітою, представники місцевих органів управління освітою та Державної служби якості освіти України небайдужі до вдосконалення якості освіти в Україні загалом.  

У ході роботи коворкінгу учасниками було обговорено Дорожню карту розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Медіатором із цього питання виступив Юрій Вергун, директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України. Його доповідь викликала жвавий інтерес, присутні ставили питання та ділилися думками через призму власного досвіду роботи. 

Учасники мали змогу попрацювати в малих групах над практичними питаннями. Про процеси оцінювання та самооцінювання освітнього середовища й управлінських процесів у закладах освіти, модератором якого став Юрій Вергун, слухачі говорили не лише під час роботи коворкінгу, а й у його перерві. Питання оцінювання та самооцінювання педагогічної діяльності працівників і системи оцінювання здобувачів освіти, модератором якого виступила Надія Жуган, начальник відділу профільної та спеціалізованої освіти управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, викликало не менш жваву реакцію авдиторії. Подібна реакція лише підкреслює актуальність та нагальність цього заходу. Атмосфера співпраці учасників, їх позитив, готовність та рішучість надихає нас стверджувати, що освіта в Україні має всі передумови до якісного стрибка в сучасні освітні технології.

Пишаємося, що ПУЕТ завжди виступає одним з агентів тих якісних змін у суспільстві, що призводить до позитивних зрушень в економіці країни, добробуту громадян і благоустрою суспільства.

БІЛЬШЕ НОВИН