Eng

22

У ПУЕТ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «ЗМАГАЙМОСЯ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!» ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

Полтавський університет економіки і торгівлі є платформою для суспільних та творчих заходів нашого регіону. Не виключенням стало й 2 березня 2019 року. В цей день по особливому вирувало життя в стінах університету, було багато творчих та натхнених юних обдарувань, які завітали з різних куточків регіону аби продемонструвати свої таланти. Адже на базі університету проходив V всеукраїнський (XV всекримський) конкурс-фестиваль учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя» присвячений лесі Українці.

Урочисте відкриття вже Міжнародного фестивалю – конкурсу розпочалося з перегляду щойно випущеного тризера до майбутнього фільму про геніальну українську поетесу Лесю Українку, який знімає грузинський кінорежисер Нана Джанелідзе. Молода українська акторка Дарія Полуніна, яка грає роль Лесі говорить: «Поки я знаходжу тільки відмінності в наших характерах, я не така… Коли їй робили операцію на руці, юна Леся не кричала від болю і не плакала, а навпаки – вголос читала твори Гейне. І це мене дуже вразило…».

Сердечно привітав юні обдарування з початком очних змагань ректор Полтавського університету економіки і торгівлі – Олексій Олексійович Нестуля.

Творче змагання серед учнівської та студентської молоді відбулося у номінаціях: «Декламація», «Інсценізація», «Твір», Науково-пошукова робота», «Аудіовізуальний твір», «Малюнок». Паралельно журі Конкурсу переглядало та оцінювало  роботи (а їх більше чотирьох тисяч!), що надійшли з 24 областей України, Криму, Італії, Молдови, Грузії, Норвегії та Росії. 

Особливо активними були учні та студенти Полтави й Полтавського, Кобеляцького, Решетилівського, Шишацького, Великобагачанського, Лубенського районів, міст Гадяча, Миргорода, Гребінки. Тільки в очній частині в Полтаві одночасно змагалися 528 конкурсантів.

Були відзначені Дипломами: 1 ступеня – 51 переможець, 2 ступеня – 76, 3 ступеня – 68 та Подяками відзначені 50 найкращих учасників!

Роботи учасників змагання оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі письменники, поети, художники, журналісти, актори, науковці, громадські діячі Полтавщини та України.

За результатами відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» окремі переможці будуть запрошені на 6 квітня 2019 року до Чернівців для участі у гала-концерті та нагородженні.

БІЛЬШЕ НОВИН