Eng

20

У ПУЕТ вшанували пам’ять Бориса Мартоса

20 січня 2020 року у ПУЕТ відбулася зустріч із регіональним представником Українського інститут національної пам’яті в Полтавській області Олегом Пустовгаром та упорядниками книг, присвячених діячу Української революції 1917-21 рр., видатному кооператору, уродженцю Полтавщини Борису Мартосу. Вела захід професорка ПУЕТ Ірина Петренко.

Було представлено видання «Борис Мартос і кооперація: монографія» у 2 книгах; «Організація й модерація зібрань у праці Бориса Мартоса», «Теорія кооперації Бориса Мартоса», «Борис Мартос і його праця про ревізію». Книги видано торік у рамках відзначення 140-річчя Бориса Мартоса на державному рівні. Ці праці здобули II місце у номінації «Краща університетська книга» на конкурсі «Краща книга Полтавщини» 2019 року. Автори-упорядники книг – професор Мирослав Аліман й ректор вишу Олексій Нестуля розповіли студентам – майбутнім економістам про ці книги і внесок Бориса Мартоса у становлення і розвиток вітчизняного кооперативного руху.

Олексій Нестуля поділився спогадами про маловідомі перипетії, пов’язані з встановленням пам’ятника Борису Мартосу поруч із центральним входом до ПУЕТ. Пам’ятник Борису Мартосу урочисто відкрили у Полтаві 20 вересня 2007 року. Нині це – одне найбільш помітних місць пам’яті Української революції у Полтаві.

Олег Пустовгар у своєму просвітницькому виступі акцентував на внеску видатного полтавця в українське державотворення. Також Олег Пустовгар детально розповів студентам про статтю авторства Бориса Мартоса у діаспорній газеті «Свобода» «Правда про Крути» від 16 лютого 1968 року. «У ній Мартос постає як державний діяч і історик. Завдяки цій статті, ми, сучасники, довідуємося важливі подробиці про перебіг бою під Крутами», – сказав Пустовгар.

БІЛЬШЕ НОВИН