Eng

52

У ПУЕТі Відбувся Марафон Підтримки Підприємництва Для Полтавського Бізнесу

Добігла кінця низка освітніх заходів для підприємців Полтави. В офлайн- та онлайн-навчаннях взяли участь понад 200 представників бізнесу.

У рамках Марафону відбулися заходи на різну тематику: креативне підприємництво, публічні закупівлі, інтелектуальна власність, розвиток туристичного бізнесу та  впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР. 

Крім цього, у ПУЕТі підготували й видали практичний посібник з впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР на підприємствах, що є обов’язковою законодавчою вимогою для операторів ринку харчових продуктів.  Він буде безкоштовним для полтавських підприємців, а електронну версію можна буде завантажити на офіційному сайті Полтавського університету економіки і торгівлі. Всі заходи були безкоштовними для підприємців.

Тренінг про креативне підприємництво, 19-20 вересня

Спікерами Марафону стали викладачі Полтавського університету економіки й фахівці з усієї України, також приєдналася Віта Клименко, очільниця Департаменту економіки і інвестицій.

Експерти з розвитку туризму  з Одеси, Києва, Чернігова, Дніпра, Тернополя, Херсону і Полтави стали спікерами онлайн-семінару «Кращі кейси регіональних туристичних організацій України». Серед них – Президент Національної туристичної організації Іван Ліптуга.

Однією з учасниць стала Наталія Скорик – власниця туристичного бренду «Скарбничка мандрів» у Полтаві. Вона організовує подорожі Україною і сама проводить екскурсії. Розповідає, що карантин дав можливості проходити багато різних тренінгів, тому навчання від ПУЕТу пройшло через два її внутрішні фільтри: організатори і спікери. Каже, що дізналася багато нового:

«Було цікаво послухати про проведення новорічних свят у Тернополі. Також надихнув приклад гастротурів Херсонською областю. Хотілося б таке зробити і у нас в Полтаві». 

Скорик відмічає, що для туристичного розвитку Полтаві не вистачає такої потужної організації, як в Чернігові. У свої 50 жінка має трирічний досвід роботи в туристичній сфері і переконує, що вчитися ніколи не пізно, хоча у нашому місті для цього не багато можливостей.

До онлайн-форуму «Впровадження системи НАССР для операторів ринку харчової продукції» були залучені Вікторія Облак, засновниця власного бренду «ФАБРИКА РЕШЕНИЙ» (м. Харків), Наталія Катеренчук, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Один зі спікерів – Владислав Веремеєнко, голова Асоціації з інтеграції НАССР в Україні. Він займається поширенням інформації про нове харчове законодавство і допомагає підприємцям і державним установам його впровадити. Веремеєнко говорить, що учасниками тренінгу були також виробники, дитячі садочки, заклади освіти й охорони здоров’я. На тренінгу він розповідав про впровадження системи НАССР для малого бізнесу:

«Постійно з’являються нові дрібні виробники, стартапи. В цю сферу часто приходять люди з інших галузей, з іншою освітою. Для них такі тренінги будуть завжди актуальними».

Також він наголошує на тому, що краще здобути систематизовані знання від досвідчених спікерів, ніж збирати всю інформацію «по шматках».

Марафон підтримки підприємництва став частиною програми «Бізнес-Влада-Наука як взаємодія для результату». Програма ініційована Департаментом економіки та інвестицій Виконавчого комітету Полтавської міської ради. Її виконавцем став Полтавський університет економіки і торгівлі. Головною метою програми є консолідація співпраці між бізнесом, владою та наукою шляхом проведення освітніх заходів.

Полтавський університет економіки і торгівлі розбудовує підприємницький напрям розвитку університету. Цьому сприяє робота Інституту проєктів і інновацій, який займається реалізацією різних проєктів, та новостворений Інститут бізнесу та сучасних технологій, який готує фахівців у сфері бізнесу, торгівлі та інших галузей. 

https://zmist.pl.ua/news/u-pueti-vidbuvsya-marafon-pidtrymky-pidpryyemny…

Уже кілька  років в університеті  працює «Школа НАССР», де проводиться навчання для полтавських рестораторів, а з цього  року реалізується трирічний  проєкт Еразмус+ напряму Жан Моне «Європейський досвід впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР», який передбачає проведення навчань з управління безпечністю харчових продуктів. 

Університет спільно з Центром інформаційної підтримки бізнесу м. Суми другий рік поспіль реалізує заходи для бізнесу Полтави і Сум, за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку. З 2019 року університет реалізовує проєкт Британської Ради «Creative Spark: програма підтримки підприємництва в сфері освіти» з розвитку креативного підприємництва. Університет працює також займається освітньою діяльністю у секторі публічних закупівель. Для цього у 2018 році в ПУЕТі відкрито магістерську освітню програму «Публічні закупівлі».

Про анонси  щодо освітніх заходів для підприємців можна дізнатися на сайтіта офіційних сторінках у соціальних мережах ПУЕТ.

Матеріал створений у рамках партнерства з ПУЕТ. Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора і не завжди збігаються з позицією редакції.

74
БІЛЬШЕ НОВИН