Eng
348

У ПУЕТі вивчали можливості та загрози соцмереж під час війни

Визначити безпечність соціальної мережі, грамотно не тільки споживати, а й поширювати інформацію, розпізнавати ботів та чому смартфон і планшет в умовах війни можна прирівняти до зброї на віртуальному фронті – про це і не тільки розповів студентам під час гостьової лекції «Соціальні мережі: можливості та загрози під час війни», кандидат наук з державного управління, український громадський діяч, журналіст, Голова Незалежної медіа-профспілки України, член Комісії з журналістської етики, член Ради з питань свободи слова та захисту журналістів – Сергій Штурхецький. 

Найпопулярнішим джерелом отримання інформації для українців нині залишаються соціальні мережі. Згідно з дослідженням Громадянської мережі ОПОРА, після широкомасштабного вторгнення, 77,9% українців дивляться новини, читають їх та поширюють самі в соціальних мережах.  Для порівняння, до початку активної фази війни, ця цифра дорівнювала 63%. Найбільша аудиторія серед користувачів соціальних мереж – молодь. Під час лекції найбільше питань до спікера були на тему – як визначити безпечність соціальної мережі та які загрози для національної безпеки України може нести пересилання мережами, на перший погляд, звичайних фото і відео. Адже місце розташування об’єкта можна визначити не тільки за геолокацією знімка, на якому він зображений.

Практичну частину лекції-тренінгу присвятили відпрацюванню навичок  визначення правдивих, неправдивих і маніпулятивних новин на прикладі всеукраїнських та локальних медіа.

БІЛЬШЕ НОВИН