Eng

19

Участь магістрантів у міжнародній інформаційній зустрічі «Ситуація з освітою і громадянською освітою на Донбасі»

Студенти-магістри спеціальностей Право та Публічне адміністрування Полтавського університету економіки і торгівлі Анна Бриж, Анна Бороденко, Олег Сухозад, Артем Цимбалюк, Маргарита Глущенко 5 листопада 2020 року взяли участь у міжнародній інформаційній зустрічі на тему «Ситуація з освітою і громадянською освітою на Донбасі».

Заслухавши тематичні доповіді Ю. Петрушенка, професора, завідувача кафедри Сумського державного університету, та С. Чорногора, голови ГО «Фонд розвитку громади» (місто Краматорськ, Донецька область, Україна), майбутні магістри долучилися до дискусії щодо ситуації у зв’язку зі збройним конфліктом на Сході України в контексті отримання жителями регіону освітніх послуг.

Учасники онлайн-зустрічі, організованої ГО «Вектор прав людини» та робочою групою Мережі EENCE «Громадянська освіта в зоні регіональних конфліктів», за підтримки Федерального агентства із громадянської освіти (Bundeszentrale für politische Bildung), дійшли висновку про позитивні результати діяльності Освітнього центру «Донбас-Україна», основним завданням якого є супровід і допомога абітурієнтам, які проживають на території, непідконтрольній Україні, в отриманні атестата про повну загальну середню освіту та вступі їх до закладів вищої освіти України, що дозволило вдвічі (порівняно із 2016 роком) збільшити кількість студентів, які сьогодні навчаються на території України.

Надалі залишається актуальною проблема визначення переліку освітніх послуг, яких потребують мешканці Донбасу, що стане предметом обговорення наступних зустрічей.

БІЛЬШЕ НОВИН