Eng

22

Участь у науковій конференції у місті Рочдейл (Велика Британія)

26-28 листопада 2019 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція з нагоди 100-річного ювілею Манчестерського кооперативного коледжу. У роботі конференції взяли участь понад 240 викладачів, науковців не лише кооперативних, а й державних, комунальних, приватних закладів вищої освіти, кооператори із двадцяти країн світу. Засідання проходили в історичній залі мерії м. Рочдейл, де в 40-х роках ХІХ ст. розпочало діяльність перше споживче товариство.

Конференція проходила за підтримки Міжнародного кооперативного альянсу, президент якого А. Гуарко у своєму виступі наголосив на важливості  освітньої та просвітницької діяльності не тільки кооперативних навчальних закладів, а й інших кооперативних установ та організацій із метою поширення знань про кооперацію, соціальне підприємництво, популяризації відповідних успішних практик у суспільстві. До дискусії долучилися також керівники Європейського кооперативного альянсу, національних кооперативних об’єднань Великої Британії.

Серед ключових тем, які обговорювались на конференції були такі: досвід становлення й розвитку кооперативних закладів вищої освіти різних країн світу; проект створення кооперативного університету Великої Британії; поширення кооперативних знань серед учнів шкіл; роль кооперативів у забезпеченні професійного та особистісного розвитку дорослого населення впродовж життя тощо.

У роботі конференції, її засіданнях, круглих столах та воркшопах активну участь взяли ректор Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Олексій Нестуля та ректор Львівського торговельно-економічного університету Петро Куцик. Вони мали також можли­вість ознайомитися з освітньо-організаційними процесами Манчестерського університету.

БІЛЬШЕ НОВИН