Eng

99

Ukraine Creative Spark Policy Forum 2020

Яка роль закладів вищої освіти в розвитку бізнес-компетентностей для креативних індустрій? Чи треба адаптувати навчальні програми до потреб ринку? Та які існують моделі та підходи для цього в Україні та Великій Британії? 

13 лютого представники міністерств, закладів вищої освіти, агенцій, фондів зібралися на першому Creative Spark Policy Forum 2020, щоб обговорити ці та інші питання, поділитися досвідом та визначити шляхи розвитку бізнес-компетентностей для креативних індустрій у вищій освіті.

Creative Spark Policy Forum 2020 відвідали ключові персони індустрії, аби обговорити, як реально впливати на формування державної політики в напрямі розвитку бізнес-компетентностей у системі вищої освіти України.

Форум розпочався вітальним словом директора Британської Ради в Україні Саймона Вільямса, регіонального директора з питань освіти і суспільства Британської Ради Річарда Еверітта. Програмна менеджерка  Ханді Дайкер презентувала програму Creative Spark для всіх присутніх.

Гості форуму – Єгор Стадний, заступник міністра освіти і науки України; Ірина Подоляк, заступниця міністра культури, молоді та спорту України; Елісон Прайс, провідна консультантка агенції Enterprise Evolution (Велика Британія) окреслили основний контекст заходу. Спікери визначили потреби в бізнес-компететностях для культури та креативних індустрій, наближення вищої освіти України до потреб індустрій, мапування сфер державної політики щодо бізнес-компетентоностей для креативних індустрій.

Форум складався із трьох пленарний дискусій.

Пленарна дискусія І. Ключові гравці у визначенні державної політики щодо розвитку бізнес-компетентностей для креативних індустрій у вищій освіті.  Під час дискусії обговорили важливість бізнес-компетентностей для креативних індустрій через призму відповідальних сфер політики, функції закладів вищої освіти в розвитку бізнес-компетентностей, міжсекторальну взаємодію для пришвидшення процесу розроблення політики та координації учасників процесу й можливі формати.

Запрошені спікери:

 • Олег Шаров, генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України;
 • Олександр Васильчук, заступник начальника управління забезпечення розвитку підприємництва, начальник відділу розвитку та підтримки підприємництва Департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України;
 • Валентина Москаленко, керівниця експертної групи розвитку механізмів та інструментів стимулювання регіонального розвитку Директорату регіонального розвитку Міністерства розвитку громад і території України;
 • Олександр Трегуб, засновник Projector.

Модератором пленарної дискусії виступив Ярослав Петраков, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури, молоді та спорту України. 

Пленарна дискусія ІІ. Істотні питання розвитку бізнес-компетентностей для креативних індустрій у вищій освіті,  під час якої були окреслені потреби та можливості адаптації навчальних програм до потреб ринку, досвід викладачів та бізнес-компетентності, визначені кореневі проблеми та  інституційна спроможність. 

Запрошені спікери:

 • Елісон Прайс, керівниця департаменту політик, Enterprise Educators UK (EEUK), співзасновниця Enterprise Evolution (Велика Британія); 
 • Тетяна Міськова, директорка Офісу із просування експорту України; 
 • Дарія Михайлишина, економістка Центру економічної стратегії; 
 • Інна Пахомова, директорка Інституту проєктів та інновацій Полтавського університету економіки і торгівлі (партнер програми Creative Spark). Під час заходу було презентовано досвід та можливості міжсекторальної співпраці Полтавського університету економіки і торгівлі, а також розбудову підприємницького напряму університету;
 • Володимир Воробей, директор PPV Knowledge Networks (партнер програми Creative Spark).

Модератор пленарної дискусії –  Олег Шаров, генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України. 

Пленарна дискусія ІІІ. Моделі та підходи до розвитку бізнес-компетентностей для креативних індустрій у вищій школі, під час якої оцінили ефективність навчальних підходів та моделей, поділилися досвідом партнерств Creative Spark та британських університетів та напрацьованим навиками в Україні.

Запрошені спікери:

 • Пауло Монтемурро, директор Materahub (Італія); 
 • Ірина Чужинова, керівниця аналітичного відділу Українського культурного фонду; 
 • Річард Томлінс, програмний директор Міжнародного центру підприємництва Університету Ковентрі (партнер програми Creative Spark, Велика Британія); 
 • Лариса Антонюк, директорка Інституту вищої освіти, проректорка з наукової роботи Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (партнер програми Creative Spark).

Модератор – Олена Калібаба, керівниця креативних та коворкінгових просторів, Часопис.

Міжнародний форум Ukraine Creative Spark Policy Forum 2020, який стане майданчиком для формування стратегічних підходів до розвитку українськими закладами вищої освіти бізнес-компетентностей для потреб креативних індустрій, використовуючи напрацювання програми CreativeSpark.

Другий день передбачав зустріч партнерів Creative Spark. Програма заходу передбачала рефлексію за результатами Ukraine Creative Spark Policy Forum 2020, виступи партнерів програми, командні дискусії у форматі світового кафе, дорожню карту та обговорення наступних кроків реалізації програми та цікавий нетворкінг. Під час заходу директорка Інституту проєктів та інновацій Інна Пахомова поділилася досвідом реалізації проєкту Creative Spark у Полтавському університеті економіки і торгівлі. Були озвучені виклики, перспективи розвитку проєкту та можливості взаємодії з іншими стейкхолдерами.

Дізнайтеся більше про програму за посиланням: http://bit.ly/2nwDR1R

http://www.puet.edu.ua/uk/creative-spark-programa-pidtrimki-pidpriiemnictva-u-sistemi-osviti

78
БІЛЬШЕ НОВИН