Eng
41

Україно-німецький круглий стіл «Urban-X-CHANGE NETWORK ІІ: Полтавський вимір»

У сучасному світі  особливої ваги набирає освіта дорослих та неформальна освіта як інструмент сприяння участі громадян у культурному, соціальному, економічному житті  та міжнародному партнерстві.

21 листопада 2024 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся Україно-німецький круглий стіл «Urban-X-CHANGE  NETWORK ІІ: Полтавський вимір». Цей Круглий стіл став стартовим у реалізації проєкту «Bridges – німецько-український проект партнерства в галузі освіти, культури та громадянської дипломатії».

Проєкт реалізує Німецьке об’єднання народних університетів (DVV) (Німецька асоціація освіти дорослих), за Представництва  німецької (неурядової) організації «Німецького об’єднання народних університетів» (DVV International) в Україні та за фінансування Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

З боку міста Полтави  проєкт виконує Громадська організація «Центр освіти дорослих Полтавщини» у партнерстві з Полтавським університетом економіки і торгівлі. Німецькі міста партнери представлені Народним університетом Остфільдерну, Народним Університетом Фільдерштату, Народним Університетом Ляйфельден-Ехтендінген.

Учасники Круглого столу  в Полтаві мали змогу в університетському укритті, обладнаному за кошти проєкту новому просторі URBAN  спілкуватися та штормити мізками  з питань розвитку міста та ділитися своїми напрацюваннями з  учасниками, які знаходились безпосередньо в Народних університетах німецьких міст-партнерів. Спілкування відбувалось українською та німецькою мовами із запрошенням перекладачів  німецькою стороною.

Захід розпочався вітальними словами та побажаннями плідної праці від

керівниці проєкту Urban-X-CHANGE  NETWORK ІІ  – Liza Warncke  та  представників  партнерських міст – Stephanie Haschka, Leinfelden-Echterdingen;

Marianne Brunke, Filderstadt; Anne Rist, Filderstadt.

Круглий стіл об’єднав представників різних сфер суспільного життя Полтави – громадянського суспільства, науки, бізнесу, громади, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та їх родин, а також усіх, хто зацікавлений у розвитку міста та налагодженні міжнародної співпраці.  

Цілями заходу було визначено  сприяння міжнародній співпраці  шляхом народної дипломатії та розробка інноваційних рішень для Полтавської територіальної громади. Обмін думками, як з учасниками круглого столу оф-лайн, так і з німецькими партнерами он-лайн.

Форма проведення заходу – «Світове кафе», яка заохочувала учасників до обміну ідеями щодо впровадження іміджевих стратегій для представлення Полтави та міст партнерів на міжнародній арені.

Модераторами Круглого столу Юрієм Матвієнко та Ксенією Пивоварською був зроблений особливий акцент на концепції STREAM – Science, Technology, Reading Writing, Engineering, Arts, Mathematics. Цей підхід об’єднує різні сфери знань, стимулюючи інноваційне мислення та розвиток сучасних міських середовищ.

Робота учасників була організована за шістьма  тематичними столами, кожен із яких представляв одну з букв акроніму STREAM. За кожним столом були закріплені модератори: Ткаченко Аліна,  Горобець Олександра,  Шимановська – Діанич Людмила, Чабан Олександр, Флегантова Анна, Ольховська Олена. За сьомим столом працював штучний інтелект. Учасникам Круглого столу було запропоновано 7 питань, над кожним із яких команда працювала впродовж 15 хвилин. Далі,  за правилами «Світового кафе» команда переходила за наступний стіл і продовжувала напрацьовувати бачення, відповідаючи на наступне запитання.

Після завершення роботи модератори столів готували презентацію напрацьованих матеріалів, а учасників Круглого столу привітали гості: ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений працівник освіти України, професор Олексій Нестуля,  перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, Начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко, директор DVV International в Україні Олег Смірнов.

Наступним етапом круглого столу була презентація модераторами  напрацювань тематичних столів з німецьким перекладом для аудиторії Народних університетів міст-партнерів. Учасники круглого столу з української сторони актуалізували цікаву інформацію про наукову, інженерну, історичну, культурну, мистецьку навіть математичну Полтаву, а німецькі партнери дізналися про  наше місто і навіть почули якою учасники круглого столу бачать Полтаву через 100 років. Особливу зацікавленість усіх учасників викликала відповідь на запропоновані запитання згенерована штучним інтелектом.

Сьоме, творче завдання учасники круглого столу виконували з особливим натхненням, адже це були креативні подарунки  міжнародним та «міжгалактичним» майбутнім партнерам від української прогресивної спільноти міста Полтави  за напрямком кожного столу. Відтак модератори презентували ці подарунки з щирістю, якою наділені українці та гумором.

На завершення круглого столу усіх присутніх привітали та подякували за активну участь його організатори – команда проєкту: Світлана Нестуля, Ольга Стефанюк та Валентина Іщенко, вони передали вітальні слова німецьким партнерам та запросили всіх учасників на вручення сертифікатів.

Network було продовжено у невимушеній атмосфері за філіжанкою кави. Модератори повідомили, що навесні нас чекає двотижневий україно-німецький культурно-освітній фестиваль, який буде організовано та проведено в не менш креативній формі.

Запрошуємо всіх небайдужих приєднуватись до активностей та взаємодії  в освітньому та культурному просторі з нашими партнерами, шляхом народної дипломатії зміцнювати  співпрацю з партнерськими містами Німеччини.

БІЛЬШЕ НОВИН