“Університетська освіта” у ПУЕТ: рівні права, можливості та доступ до ресурсів університету
Традиційно на початку нового навчального року, в рамках інтегрального курсу «Університетська освіта», відбувається зустріч першокурсників освітнього ступеня «бакалавр» денної та заочної форм навчання з доктором історичних наук, професором, ректором Полтавського університету економіки і торгівлі – Олексієм Нестулею.
Під час зустрічі говорили про вищу освіту України та позиціонування Полтавського університету економіки і торгівлі у європейському освітньому просторі, а також про можливості та доступ до ресурсів університету, формальних, неформальних, інформальних освітніх платформ. Під час діалогу зі студентами, професор, ректор університету, Олексій Нестуля, підкреслив, що сучасна університетська освіта включає в себе не тільки оволодіння теоретичними знаннями та практичними навичками майбутньої професії, а й формує громадянське мислення, нові сенси життя та здатність повноцінно реалізувати себе.
«Саме місію університету, його стратегічні напрями розвитку я особисто намагався донести студентам у першій лекції з цього курсу. Ми не розглядаємо студента, як пасивного учасника освітнього процесу і життя університету. Ми інтегруємо його у співжиття, у співнавчання. Студенти такі ж господарі університету, як і викладачі – вони мають право брати участь в ухваленні управлінських рішень, зокрема, і Вченою радою, і ректоратом університету. Тому, діалог зі студентами – постійний», – зазначив доктор історичних наук, професор, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, Олексій Нестуля.
«Університетська освіта», як інтегральний курс – це більше про можливості особистісного розвитку, отримання навичок комунікацій у соціумі, волонтерства, виявлення і становлення громадянської позиції. Тобто – це про все те, чим живе університет, об’єднаний єдиною місією: «Разом до вершин професійної досконалості та життєвого успіху кожного заради процвітання України!» Курс «Університетська освіта» послідовно побудований і має логічне завершення, оскільки об’єднаний однією ідеєю. Він надзвичайно важливий, тому що розкриває в тому числі й технології опанування можливостями, які надає університет. На приклад, якщо здобувач вищої освіти має бажання поїхати на стажування за кордон, потрібно вивчити іноземну мову і далі діяти за певним алгоритмом. Тобто є певний чіткий шлях до реалізації поставленої мети за кожним з напрямів. І це дуже важливо. Адже часто ми не помічаємо можливості, що поруч з нами і тому проходимо повз. А потім дивуємося, що хтось цими можливостями скористався, але не ми. Тому, команда викладачів ПУЕТ під час зустрічей в рамках інтегрального курсу «Університетська освіта» усім студентам демонструє, що в усіх них рівні можливості та рівні доступи до того, що створює і чим живе університет. Нині у їхньому житті розпочався якісно новий етап. Йдеться про освітні технології, навчання, соціальні та інші активності. Тому що університет – насамперед, відповідальність за свою власну долю. І цю ідеологію лідерства свого власного життя покладено в основу концепції діяльності університету та в основу стратегічних планів розвитку ПУЕТ.
Всього в рамках курсу «Університетська освіта» передбачено десять зустрічей студентів-першокурсників з науково-педагогічними працівниками та партнерами Полтавського університету економіки і торгівлі. На здобувачів вищої освіти чекає цікаве та змістовне спілкування з представниками Навчально-наукового інституту лідерства ПУЕТ, Студентського самоврядування, Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», Молодіжного бізнес-центру ПУЕТ, Міжнародного науково-освітнього центру, Центру зв’язків з виробництвом, уповноваженими особами зі сприяння академічній доброчесності та уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції, стейкхолдерами і громадськими активістами.
Докладніше про це – читайте у наших наступних публікаціях.