Eng
53

Урочистості до Дня Конституції України у ПУЕТ

Сьогодні – День Конституції України.

28 червня 1996 року від імені Українського народу та виражаючи його суверенну волю було ухвалено Конституцію України – Основний Закон держави, що став ядром консолідації українського суспільства.

Історія українського конституціоналізму бере свій початок з Конституції Пилипа Орлика, де було передбачено створення першої в Європі моделі незалежної держави, прописано поняття «вільного народу», основи демократії та правосуддя, антикорупційні та соціальні засади.

Основний закон Української Народної Республіки – «Статут про державний устрій, права і вільності УНР» зробив історичний внесок у розвиток конституціоналізму – проголосивши державну незалежність і територіальну цілісність Української Народної Республіки.

Визначною постаттю тих часів є наш земляк, нащадок старовинного козацького роду з Полтавщини Борис Мартос – організатор українського кооперативного руху, вчений-економіст, у першому уряді УНР – Генеральний секретар земельних справ, а за Директорії – міністр продовольчих справ, фінансів, голова уряду. Тому, з нагоди 28-ї річниці з дня ухвалення Основного Закону держави – Конституції України, у Полтавському університеті економіки і торгівлі низку урочистих заходів відкрила церемонія покладання квітів до погруддя видатному державному діячу – Борису Мартосу. На центральній алеї, перед входом  до університету, зібралася наукова спільнота, працівники, студенти закладу, представники ГО «Центр освіта дорослих Полтавщини» та учасники PUET Summer Camp 2024. Лунає Державний Гімн України. Потім ведучі заходу запрошують присутніх вшанувати пам’ять полеглих поборників незалежності нашої держави та загиблих під час російсько-української війни хвилиною мовчання. Завершили захід покладанням квітів до пам’ятника Борису Мартосу.

БІЛЬШЕ НОВИН