Eng

50

Усе, що ви мали знати про креативність у 11-ти подкастах «Креативність для креативних»

Говорять, що креативні люди, креативні у всьому. А чи справді це так? Креативність обирає особистостей чи особистості віднаходять креативність  у собі? Відповіді на ці питання нам дає проєкт «Креативність для креативних» Полтавського університету економіки та торгівлі й Університету Портсмуту (Великобританія), який реалізовано в рамках програми  «Культура для змін» Українського Культурного Фонду та Британської  Ради.

Наш проєкт – це серія з 11 подкастів «Креативність для креативних», де автори та спікери –  викладачі ПУЕТу Оксана Лозова, Людмила Шимановська-Діаніч та Джована Радуловіч з Університету Портсмуту діляться своїми напрацюваннями та досвідом британських і світових представників креативних сфер.

Почалося все  з того, що аналізуючи навички, які будуть затребувані у найближчому майбутньому, виявилося, що креативність – це ключ до невичерпності власного ресурсу та можливості бути конкурентоспроможними.  А все тому, що поступово у світі всі процеси автоматизуються і навіть частково заміщуються роботами, для України це поки не надто актуально, але технічний прогрес та діджиталізація стрімко рухаються вперед. І тому природньо так сталося, що креативність – головна ознака людини ХХІ сторіччя. Це твердження доводять немало прикладів сучасних підприємців, новаторів, митців, які всі без виключення  – креативні особистості.

Історично так склалося, що всі творчі особистості, всі класики, яких ми знаємо теж були креативними людьми, але чи творчість  і креативність не тотожні поняття? Дослідивши це питання, ми дійшли до висновку, що це дещо різні речі, хоча часто  вони притаманні одним і тим самим людям. Можливо, виявити в собі креативність  та розвивати її навіть дещо простіше, ніж творчість і це хороша новина, адже для цього потрібно не так багато, головне бажання, наполегливість і техніки розвитку креативності зможе опановувати будь-хто, навіть з нуля.

На шляху до розвитку креативності у собі можуть бути певні бар’єри, але вони будуть лише невеликою перепою на шляху до реалізації креативного процесу на практиці. Головне уникати найрозповсюдженіших помилок креативності і тоді торжество та перемога роботів нам ніколи не стане загрозою.

Ви могли помітити, що окремі слова та меседжі у тексті ми виділили, це теми наших подкастів. Це лише маленьке резюме проєкту «Креативність для креативних». Уявіть скільки корисної та цікавої інформації ви здобудете, якщо послухаєте їх усі, а це майже 4 години цікавих бесід, чимало практичних порад та вправ, які ви можете слухати як кожен окремо, так і усі разом на зручних для вас платформах:

https://www.youtube.com/channel/UCT1SApoepXcbnJHiSdIKq5Q
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5zb3VuZGNsb3VkLmNvbS91c2Vycy9zb3VuZGNsb3VkOnVzZXJzOjEwMTgyMzk3ODEvc291bmRzLnJzcw
https://podcasts.apple.com/us/podcast/creative-spark-poltava/id1586390153

У ході реалізації проєкту, до прослуховування вже долучилися півмільйона українців.

Проєкт реалізовано в рамках програми «Культура для змін» за підтримки Українського культурного фонду (Київ, Україна) та Британської Ради».

БІЛЬШЕ НОВИН