Eng
229

В ПУЕТ відкрили мейкерспейс

У Полтавському університеті економіки і торгівлі – чергове відкриття! Відтепер, на базі університету запрацював мейкерспейс – простір для майстрування, прототипування, навчання та дослідження. По суті, це – креативне середовище, в якому для молоді, мейкерів, підприємців та стартаперів надаватимуть доступ до новітніх технологій, консультаційну підтримку.

В університеті здавна опікуються питаннями підтримки креативних індустрій. Тож створення простору для творчості стало логічним продовженням цього процесу. За словами професора, ректора ПУЕТ, Олексія Нестулі, креативні індустрії завжди несуть елемент унікальності, неповторності, творчості. Це те, що народжується у голові винахідника або автора проєкту, а потім реалізується і монетизується. До прикладу, у Великій Британії 16% ВВП забезпечують саме креативні індустрії.

Як зазначає Олексій Нестуля: «Від ідей час перейти до практичних кроків – щоб підтримати цей дуже важливий для економіки напрямок. Ми проводимо і короткотермінові, і довготермінові курси підвищення кваліфікації і для ВПО, і для ветеранів та членів їхніх родин через ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», яка діє на базі ПУЕТ. Крок за кроком університет формував локації підтримки креативних ідей, серед яких: лабораторія робототехніки, Всеукраїнський центр мобільної робототехніки, Освітній центр повітряної робототехніки, лабораторія 3D друку, потужність якої використовується в тому числі і для підтримки ЗСУ. Майже рік у нас працює майстерня із термосублімаційним обладнанням, плотером та пресами для реалізації ідей із розробки власного бренду,   згідно  з результатами вивчення курсу «Графічний дизайн». Найближчим часом для употужнення мейкерського простору придбаємо три гончарних кола і піч для випалювання різної сувенірної продукції. Це все про креативні ідеї та їх втілення.»

Мейкерспейс, на переконання ректора ПУЕТ, Олексія Нестулі – це територія, яка є центром об’єднання і синергії зусиль університету, студії креативної технічної освіти «ТехноЛаб» та громадських організацій. Такий комплексний центр – поки єдиний на Полтавщині. Але, зважаючи на потребу суспільства, досвід Полтавського університету економіки і торгівлі стане прикладом і закликом до дії для багатьох.

«Ми провели цілу низку заходів з метою поширення креативного підприємництва спільно з британськими університетами та Британською Радою в Україні. Наші вчені були дотичні до підготовки підручників, разом з науковцями Портсмутського університету саме з креативних індустрій для українських споживачів», – з гордістю констатує професор, ректор ПУЕТ, Олексій Нестуля. 

Створений мейкерспейс є просторим приміщенням, поділеним на сектори, відповідно до спеціалізації приладів та розташованим на цокольному поверсі, а отже є безпечним під час оголошення повітряних тривог.

На обладнанні відкритого мейкерспейсу можна вивчати мікро-електроніку, паяти, займатися деревообробкою на обладнанні, яке є цілком безпечним навіть для найменших мейкерів (дітям від 4-х років). Відтепер в просторі можуть навчатися, обмінюватися ідеями та їх реалізовувати учнівська і студентська молодь Полтавщини та всі охочі.

Побіжний погляд на сучасний мейкерспейс складає враження, що його відвідувачі просто розважаються. Втім, це враження є хибним. Глибший погляд дозволяє зрозуміти що, участь у цій, так би мовити, «грі» дає можливість молоді вважати себе мейкерами, винахідниками і творцями. Мейкерспейс є тим середовищем, у якому вони розвивають мейкерське мисленням.

Відкриття в Полтавському університету економіки і торгівлі у партнерстві зі Студією «ТехноЛаб» є посильним внеском у формування мейкерської культури в Україні, що є одним з пріоритетів реформування освіти, впровадження STEAM освіти, пов’язаної не лише з робототехнікою, а і з формуванням у молоді креативного мислення. Це надважливо для нашої держави, особливо в період війни, оскільки сучасні війни є високотехнологічними. І в Україні суттєво зросла потреба у раціоналізаторських інженерних проєктах. Саме тому, під час відкриття мейкерспейсу, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, професор Олексій Нестуля, наголосив на надважливій просвітницькій місії, відведеній створеному креативному простору, що стане черговим внеском Полтавського університету економіки і торгівлі в наближення Перемоги України.

БІЛЬШЕ НОВИН