Eng

18

Відбулася наукова онлайн-конференція, присвячена українсько-азербайджанським дипломатичним відносинам

08 лютого 2021 року відбулася українсько-азербайджанська наукова онлайн-конференція на тему: «Дипломатичні відносини Азербайджану та України крізь призму минулого і сьогодення». Захід було присвячено 29-ій річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Азербайджаном, а також 102-річниці початку дипломатичного діалогу між Українською Народною Республікою (УНР) та Азербайджанською Демократичною Республікою (АДР).

Організаторами конференції виступили ADA University, Посольство України в Азербайджанській Республіці, Посольство Азербайджанської Республіки в Україні, Інститут сходознавства імені Агатангела Кримського НАН України та Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Захід модерувала Гончарук Марина, представник Бакинського Міжнародного Центру Мультикультуралізму в Україні.

Участь в онлайн-конференції взяли українські та азербайджанські дипломати, політологи, вчені, журналісти, громадські діячі, викладачі та студенти низки університетів України та Азербайджану, у тому й числі представники Міжнародного науково-освітнього центру Полтавського університету економіки і торгівлі.

Серед спікерів були: Ельміра Ахундова – Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні, Владислав Каневський – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці, Фаріз Ісмаілзаде – проректор ADA University, Олег Купчик – к.і.н., доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ільгар Ніфталієв – завідувач відділом радянської історії Інституту історії НАН Азербайджану, Ирада Багірова – історик, завідувач відділом Інституту історії НАН Азербайджану, Олександр Дуднік – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського НАН України, Володимир Омельчук – к.і.н., керівник авторського колективу книги «Східні традиції державотворення» (проект реалізований за сприяння ТЮРКСОЙ), Ольга Мавріна – к.і.н., вчений секретар Інституту сходознавства НАН України.

Під час свого виступу Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський зазначив, що минуло вже більше 100 років з того часу, як Україна та Азербайджан почали писати історію своїх дипломатичних відносин. За ці роки багато що змінилося як в Україні, так і в Азербайджані. Єдине, що сьогодні залишається незмінним, – це дружба, повага та взаємна підтримка. Саме це стало основною того, що відповідно до Стратегії національної безпеки України, введеної в дію Указом Президента України Володимиром Зеленським, Азербайджан є для України не тільки дружньою державою, а й стратегічним партнером.

Говорячи про майбутні перспективи, Посол Владислав Каневський висловив переконання, що Україна та Азербайджан розвиватимуть взаємовигідне співробітництво в усіх сферах, що представляють взаємний інтерес та дають нові можливості для двох країни. Окремо було зауважено, що економіки України та Азербайджану не конкурують, а доповнюють одна одну.

Після цього українські та азербайджанські вчені виступили з доповідями про зародження дипломатичних відносин між УНР та АДР, їхнє значення в геополітичному вимірі та вплив на подальший розвиток української та азербайджанської державності.

БІЛЬШЕ НОВИН