Eng

37

Відчайдушна полтавка на польсько-білоруському кордоні – наша випускниця

Соціальні мережі та випуски новин підірвали повідомлення про блокування вантажних автомобілів у Польщі, які намагалися перетнути кордон з Білорусією з під санаційними товарами для Росії. Як повідомляється, очолила активістів полтавка Ірина Земляна.

Зрозуміло, що полтавці пишаються землячкою, а ПУЕТ ще й тим, що Ірина наша випускниця. 2009 року вона закінчила магістратуру за спеціальністю «Маркетинг». Певний час працювала на однойменній кафедрі, а згодом – поринула у суспільно-політичне життя країни.

Полтавка мобілізує українців для блокування російських фур

Полтавка Ірина Земляна з небайдужими українцями продовжує блокування фур (https://poltavawave.com.ua/p/poltavka-tretiu-dobu-blokuie-polsko-biloruskii-kordon-dlia-rosiiskikh-fur-utvorilas-22-kilometrova-cherga-614201) з підсанкційними товарами на польсько-білоруському кордоні, які прямують до росії. 12 березня небайдужі українці заблокували рух вантажівок на польсько-білоруському кордоні.

Три дні з 12 по 14 березня українці перешкоджали ввозу товарів на територію росії через білорусь. Внаслідок цього на кордоні утворилася 22-кілометрова черга із вантажних автомобілів. Водії вантажівок малювали на своїх машинах літеру «Z», показували статеві органи у вікна мітингувальникам та погрожували почавити їх машинами.

Говорили, що підтримують росію і ненавидять українців.

Прикордонна польська поліція затисла мітингувальників у кільце та почала пропускати фури через кордон

Джерело: https://t.me/truexanewspol/10927

Полтавка третю добу блокує польсько-білоруський кордон для російських фур: утворилась 22-кілометрова черга

Полтавка Ірина Земляна з колегами зранку 12 березня блокує польсько-білоруський кордон для російських і білоруських фур, які, попри санкції, везуть повні машини заборонених товарів до росії.

Як повідомила Ірина Земляна, станом на 14 березня на кордоні утворилася 22-кілометрова черга, і ситуація стала напруженішою.

Росіяни малюють Z на своїх фурах і погрожують давити мітингувальників. Кажуть, що підтримують війну і ненавидять українців, а також показували з вікон свої статеві органи.

За словами полтавки, поліція озброїлася автоматами і боїться, що не зможе забезпечити безпеку учасникам мирного протесту.

https://www.facebook.com/755424965/videos/351843530192522/

«Пішла третя доба блокування польсько-білоруського кордону. Сьогодні протест найбільш небезпечний. Вчора вже було спроба наїзду на активіста.

Ми ще раз говоримо про те, що це не проблема Польщі. Це кордон з Євросоюзом, тому критично важливо, щоб Євросоюз зараз прийняв рішення закрити цей кордон раз і назавжди. Влада Польщі закликає це зробити», — сказала Ірина Земляна у своєму зверненні.

За її словами, проти перекриття кордону виступає Німеччина та Франція.

Активісти просять підтримати мітинг і долучатися до протесту українців і не тільки, які живуть у Польщі.

На момент виходу статті, польські поліціянти заблокували активістів, оточивши їх у кільце, та пропускають вантажівки, що везуть підсанкційні продукти з ЄС до Білорусі та Росії. Це стало відомо з прямого етеру на сторінці Ірини Земляної.

https://www.facebook.com/755424965/videos/1142337786531365/

Джерело: https://poltavawave.com.ua/p/poltavka-tretiu-dobu-blokuie-polsko-biloruskii-kordon-dlia-rosiiskikh-fur-utvorilas-22-kilometrova-cherga-614201

Активісти почали блокувати рух російських вантажівок через польсько-білоруський кордон

Сотні українських та польських активістів у суботу вранці почали блокаду руху російських та білоруських вантажівок через пункт пропуску Кукурикі-Козловичі на польсько-білоруському кордоні.

Про це повідомила у Фейсбуці українська медіаекспертка Ірина Земляна, яка перебуває на місці протесту на кордоні, передає Укрінформ.

За її словами, на кордон приїхало значно більше українських та польських активістів, ніж минулого тижня. Польська поліція не перешкоджає проведенню протесту.

“Ми тут будемо дуже довго стояти, тому водіям буде дуже несолодко”,- заявила Земляна.

https://www.facebook.com/755424965/videos/1041893336536313/

Українська активістка наголосила, що потрібно змусити польську сторону закрити кордон, оскільки не може бути нормального проїзду російських вантажівок через кордон, поки триває війна в Україні.

Громадська активістка, лідерка варшавського Євромайдану Наталка Панченко зазначила у Фейсбуці, що польська поліція зробила буферну зону між протестувальниками і російськими та білоруськими фурами у кілька кілометрів. Відтак черги вантажівок розпочинаються не на самому кордоні, а на певній дистанції від пункту пропуску. За її словами, черга вантажівок на кордоні зараз становить понад 30 км.

https://www.facebook.com/inna.parfenyuk/posts/5117098118310352

Активісти прибули на кордон з українськими прапорами і плакатами проти агресії рф в Україні. На кордоні з динаміків звучать пісні українською мовою.

Як інформував нещодавно у соцмережах депутат польського Сейму Міхал Щерба, від початку агресії рф проти України, 24 лютого, понад 22,5 тис. вантажівок в’їхало з Польщі до білорусі. На його переконання, не можна допускати торгівлю з агресором, тим більше, що цей вантаж може мати подвійне призначення і використовуватися агресором для бойових дій в Україні.

Представники польського уряду інформували нещодавно, що польські прикордонники та митники дуже ретельно і довго перевіряють вантажівки, які виїжджають з товаром з Польщі до білорусі через пункт пропуску Кукурикі-Козловичі. Вони фактично визнають, що на пунктах пропуску для руху вантажівок на польсько-білоруському кордоні діє так званий італійський страйк. Це означає, що пропуск вантажівок польськими контрольними органами відбувається дуже повільно.

Проти неприпустимості торгівлі ЄС з росією під час збройної агресії кремля проти України виступають також численні польські організації.

Зокрема, Польсько-українська господарча палата у розповсюдженому зверненні підкреслила, що торгівля з росією під час війни – це “поставки смерті”. У ньому міститься також заклик до уряду Польщі вжити швидких і рішучих кроків, які приведуть до ефективної ізоляції торгівлі з росією та білоруссю.

Дістатися пункту пропуску Кукурикі-Козловичі на кордоні можна самотужки або безкоштовно автобусами, які організовують активісти у Варшаві. Зокрема, виїзд до кордону відбувається з Варшави в суботу о 6-ій та 20-ій годині (за європейським часом) та у неділю о 6-й ранку. Повернення, відповідно, о 23-ій годині в суботу та о 9-ій та 23-ій годині – в неділю. Автобуси відправлятимуться з Варшави від зупинки “P+R Metro Wilanowska” за адресою Вілановська алея, 26. Для реєстрації на автобус потрібно заповнити форму http://surl.li/bnxvq

На минулому тижні активісти вже блокували цей пункт пропуску. Після трьох днів безпосереднього протесту польська поліція відтіснила протестувальників, відновлюючи рух вантажівок через кордон.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3434099-aktivisti-pocali-blokuvati-ruh-rosijskih-vantazivok-cerez-polskobiloruskij-kordon.html

БІЛЬШЕ НОВИН