Eng

24

Відкриття Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування в ПУЕТ

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося відкриття третього сезону Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування. Ініціатори проєкту, створеного три роки тому, мали на меті сформувати у молоді ті знання та навички, які в майбутньому їм знадобляться в житті, допоможуть розкрити їх лідерський потенціал. Зважаючи на епідемічну небезпеку, відкриття школи лідерів вперше пройшло в дистанційному форматі.

В проєкті беруть участь всі бажаючі учні зі шкіл Полтавщини, які зареєструвалися онлайн. Організатори розповідають: щороку кількість учасників зростає. Якщо першого сезону з понад двохсот учнів для участі було відібрано 117 слухачів, то цього року було надіслано більш ніж 400 заявок, з яких відібрали 265 учасників. Власне сам проєкт передбачає дві форми роботи.

Світлана Нестуля, ініціаторка проєкту, директорка Навчально-наукового інституту лідерства

– Перша робота – це тренінги на локаціях для старших класів: 8, 9, 10, 11 класи. І друга форма роботи – вивчення дистанційного курсу, який ми їм запропонували і приєднали їх до нашого локального центру. Завдяки логінам і паролям вони можуть заходити в дистанційний курс і опрацьовувати матеріали.

Протягом наступного року учасники Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування будуть опановувати дистанційний курс, який містить сім тем, серед яких: «Мій лідерський потенціал», «Риси лідера», «Стилі лідерства», «Лідер і команда». Учні щомісяця опрацьовуватимуть одну тему, після чого вони мають її в свій креативний, творчий спосіб представити перед однолітками, вчителями чи батьками. Кінцева ж мета – формування комунікативності, креативності, критичного мислення, вміння працювати в команді, говорить ініціаторка проєкту Світлана Нестуля, та наводить приклад першого сезону.

Світлана Нестуля, ініціаторка проєкту, директорка Навчально-наукового інституту лідерства

– Прийшла дівчина звітуватися і дуже довго мовчала, каже: я інтроверт, і дуже боюся виступати перед аудиторією, але я вдячна проєкту, ви навіть не уявляєте, що він в мені розкрив. Я художник, я малюю. І коли я взяла участь у проєкті, я хотіла для себе подивитися, чи зможе це мені допомогти. Вона говорить, я не вмію гарно розмовляти, але завдяки проєкту я організувала невелику школу, я розповідаю про мистецтво, вчу своїх однолітків тим елементам творчості, якими володію я.

А ось ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля, перш за все, подякував директорам шкіл, які не бояться виховувати в учнів лідерські якості.

Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі

– З лідерами завжди непросто, вони ініціатори чогось незвичайного, вони непосидючі, невгамовні, іноді дехто з вчителів любить, навпаки, коли в класі все спокійно, немає зайвих слів і рухів. Шановні колеги, я низько кланяюсь вам за те, що ви готуєте учнів лідерами свого власного життя, лідерами своїх територіальних громад, лідерами України.

В рамках проєкту для учасників Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування передбачено 4 виїзні тренінги на локаціях в Полтаві та області. Школярі виконуватимуть теоретичні і практичні завдання, виступатимуть з доповідями, створюватимуть власні проєкти. А технічну можливість працювати віддалено надає Полтавський університет економіки і торгівлі.

Інформація з сайту central-ua.tv

65
БІЛЬШЕ НОВИН