Eng

19

Virtual Erasmus Staff Training Week у Західному університеті Тімішоара (Румунія)

В умовах пандемії світ, як ніколи, потребує якісних змін. Гібридизація комунікацій, сутнісна трансформація звичних процесів та різке зростання потреб технічного забезпечення, безперечно, поставили серйозний виклик перед закладами вищої освіти. Пандемія COVID-19 фактично позначила той напрям, в якому слід розвиватися інституціям в кардинально нових умовах, створила перспективи для модернізації та оптимізації існуючих практик. Торкнулася вона й реалізації програм академічної мобільності студентів, працівників та проектів, що фінансуються за допомогою програм ЄС, зокрема Еразмус+.  Так, звична академічна мобільність трансформується у змішаний або навіть суто віртуальний обмін.

З 5 по 9 жовтня 2020 року Західний університет Тімішоара (Румунія) організував та провів перший віртуальний тиждень Еразмус+ «Virtual Erasmus Staff Training Week». Його учасниками стали 98 представників ЗВО з 30 країн світу, у тому числі й директор міжнародного науково-освітнього центру Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Юлія Перегуда.

Програма заходу включала захоплюючі інформативні семінари та інтерактивні сесії з питань інтернаціоналізації закладів вищої освіти, адже інтернаціоналізацію в умовах ізоляції розвивати зовсім непросто, але, безумовно, значно легше, коли ти оточений професійними та відданими колегами з усього світу.

Нагальні питання інтернаціоналізації вищої освіти обговорювалися спільно з національними та міжнародними  експертами:

  • Лігією Дека, радником президента в Адміністрації президента Румунії, – питання інтернаціоналізації вищої освіти в Румунії та впливу пандемії COVID-19 на зусилля з інтернаціоналізації у глобальному вимірі;
  • Іриною Ференч, директором Асоціації академічного співробітництва у Брюсселі, – питання інклюзії у процесі інтернаціоналізації вищої освіти;
  • Андра-Міроною Драготеск, інституційним координатором проекту UNITA у Західному університеті Тімішоара, яка презентувала Європейську університетську Ініціативу та консорціум проекту UNITA-Universitas Montium.

Велика увага під час дискусій була приділена Програмі Еразмус+. Представники Національного агентства Еразмус+ в Румунії презентували можливості Програми у сфері освіти, досягнуті результати та її вплив,  а також  -новації Програми Еразмус+ на 2021-2027 роки.

Протягом робочого тижня всі учасники заходу мали змогу презентувати власні заклади вищої освіти, а також найкращі практики з активізації процесу інституційної інтернаціоналізації.

Кожен залишився у захваті від ентузіазму колег щодо обміну досвідом та передовими практиками, активної участі у плідних бесідах та дискусіях, що дало поштовх для пошуку нових напрямів розвитку інтернаціоналізації на інституційному, національному та міжнародному рівнях.

70
БІЛЬШЕ НОВИН