Eng
23

Всеукраїнський круглий стіл «Забезпечення функціонування української мови як державної: стан та перспективи»

17 травня 2024 року відбувся Всеукраїнський круглий стіл “Забезпечення функціонування української мови як державної: стан та перспективи”, співорганізаторами якого виступили:

  • Асоціація юридичних клінік України,
  • Уповноважений із захисту державної мови,
  • Донецький національний університет імені Василя Стуса,
  • Юридична клініка ДонНУ імені Василя Стуса.

На дискусійній панелі було представлено 31 доповідь  (Програма заходу: https://drive.google.com/…/1F5gS…/view…).

Навчальний юридичний центр «Правова СТУДіЯ» Полтавського університету економіки та торгівлі представила студентка-практикантка Єлизавета ЛЕВЧЕНКО, яка наголосила на значенні української мови для націєтворення та забезпеченні  функціонування української мови як державної в умовах воєнного стану.

Виходячи з представлених доповідей, учасники торкалися проблемних питань державно-правового, військово-політичного, міжнародно-правового, наукового характеру в сфері забезпечення функціонування української мови як державної та її захисту. Багато практичних кейсів наводилося фахівцями, науковцями, щоб проілюструвати зазначені проблеми.

За результатами заходу буде підготовлена резолюція з актуальними пропозиціями щодо удосконалення захисту української мови як державної.

Загалом на заході панувала привітна атмосфера, учасники мали змогу висловити свою думку, надати поради та поспілкуватися між собою на актуальну тематику.

1787
БІЛЬШЕ НОВИН