Eng

16

Юристи переглянули фільм у рамках 17-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та поділилися відгуками

Асоціація юридичних клінік України, членом якої є навчальний юридичний центр Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» «Правова СТУДіЯ», 28 жовтня 2020 року продемонструвала документальний фільм «Хороша смерть».

У рамках 17-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області до перегляду фільму долучилися студенти груп ПРмб-11, ПРмб-21, практиканти «Правової СТУДіЇ» з подальшим обговоренням фільму з експертками Боженою Будько, Іриною Радюк, Йош на платформі Zoom.

Організаторами кінофестивалю виступили Громадська організація «Докудейз», Українська Гельсінська спілка із прав людини, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Під час дискусії порушувалися питання про право людини на життя, медичну допомогу, право померти на основі самовизначення, обговорювалося неоднозначне ставлення у світі до евтаназії, акцентувалася увага на цілях і завданнях паліативної медичної допомоги.

Гаврильєв Сергій, практикант «Правової СТУДіЇ», поділився відгуком про фільм «Хороша смерть»: «Хочу сказати, що я був дуже задоволений переглядом фільму. У ньому порушується досить актуальна проблема — самогубство. З одного боку, головна героїня даним способом (тобто асистованою смертю)  позбувається страждань, а з іншого… а чи має вона на це право? Цей фільм змушує замислитися над життям і надовго залишає гарне враження про нього. Саме тому я рекомендую фільм до перегляду».

БІЛЬШЕ НОВИН