Eng
32

Заклади освіти демонструють високу адаптивність у воєнний час

Заклади освіти демонструють високу адаптивність у воєнний час

Результати чотирьох опитувань вказали на те, що заклади фахової передвищої та вищої освіти незмінно демонструють високу гнучкість і адаптивність, щоб забезпечити належний рівень надання освітніх послуг у складних умовах воєнного часу. Загалом, враховуючи безпекову ситуацію у регіонах та індивідуальні потреби учасників освітнього процесу, заклади освіти у 2023 році змогли ефективно організувати свою діяльність.

Продовження моніторингових досліджень у 2024 році

Принагідно зазначаємо, що матеріали за результатами досліджень надіслані для інформування Міністерству освіти і науки України, а також іншим заінтересованим сторонам, що провадять діяльність, спрямовану на підтримку української освіти у воєнний період. За результатами обговорення, зважаючи на загальні результати опитувань та виявлені як позитивні тенденції, так і проблеми, які стали спільними для освітньої системи, Служба у 2024 році продовжує моніторингове дослідження базових аспектів організації освітнього процесу (якості, безпеки та ресурсів) в закладах фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану шляхом щопіврічних онлайн-опитувань учасників освітнього процесу.

Перший етап цьогорічного дослідження

Перший етап цьогорічного дослідження стартує наприкінці червня, другий – у грудні. Основним інструментом дослідження є визначення індексу задоволеності учасників освітнього процесу організацією навчання (застосовується Службою від 2020 року), який у 2024 році внесений до індикаторів досягнення Цілей сталого розвитку в Україні. В основу цього інструмента закладено підхід ACSI, або американський індекс задоволеності споживачів, що показує рейтинг, який ґрунтується на аналізі бажань і очікувань споживача, як він сприймає ціну та якість (у нашому випадку – якість освітніх послуг).

Запрошуємо до участі в опитуванні

З огляду на викладене інформуємо, що з 24 до 28 червня 2024 року проводитиметься перше у поточному році онлайн-анкетування здобувачів освіти та викладачів закладів фахової передвищої та вищої освіти країни з окреслених питань. Просимо вас сприяти проведенню моніторингового дослідження та поширити посилання на анкети серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також здобувачів освіти ваших закладів (кількість респондентів не обмежується).

Анкети є анонімними, а зібрані дані будуть аналізуватися та оприлюднюватися лише в узагальненому вигляді. Інформація про конкретні заклади освіти та респондентів, що взяли участь в опитуванні, не буде відображатись у звіті.

Анкети будуть доступні з 24 до 28 червня 2024 року за посиланнями:

Для вирішення організаційних та технічних питань просимо звертатись на
електронну адресу uma.vmc@sqe.gov.ua та до уповноваженої особи:
СІРИК Оксана Михайлівна (контактні телефони +380934216978 (Viber,
Telegram), +380676275935, e-mail o.m.siryk@gmail.com).
Дякуємо за співпрацю!